• 460
  başkanlığı dönenimde fatih terim çok kere oyuncuların maaşını cebinden ödeyerek takımı ayakta tutmuştur. hatta bir bjk maçı öncesi oyuncular aylardır paralarını alamadıkları gerekçesiyle kampı terk etmişti, hoca da oyuncu maaşlarını cebinden ödeyerek takımı tekrar toplamıştı. fatih terim’le 4 yıl çalışarak tarihin en başarılı başkanı olarak tarihe geçti. terim ayrıldıktan sonra haliyle kendisi de 1 yıl sonra başkanlığı bırakmak zorunda kaldı.
 • 461
  "uefa kupasını nasıl kazandınız? başarının sırrı neydi? sorusuna;
  "para vermemek" diye cevaplayarak, o dönem primler ile idare eden koca bir takımın emeği ile alay eden bir başkandır. kendisi monşer olabilmek için çok uğraşmış liseli olmamasına rağmen herkes onu galatasaray liseli bilmiştir...

  takımın kazandığı uefa kupasının mimarı bir adamı göndererek kendisi tüm payı almak istemiş hiç bir zaman hayata geçmeyecek bir stat projesinin maketi için 2 milyon dolar ödemiş biridir. palazlanmak derken ne kast edildi bilmiyorum ama kendisinin bugün efsane olarak anılmasının yegane nedeni "fatih terim"dir...
 • 462
  kendisi fatih terim gittikten sonra 1 yıl kalabilmiştir. sonrasında gelen cansun ise maddi zorluklardan küçülmeye gitmiş, takım şampiyon olsa bile kuşa dönmüştür.

  fatih terim o sezon devre arasına kadar sözleşme beklemiş ama yönetim imzalamamıştır. onlar da göremediler her uefa kupası gelecek ya da beklemiyordu herhalde. fatih hoca da sonra kendisi imzalamak istemedi avrupa'ya gitmek için.

  bi sene önce cem uzan'ın sadaka gibi galatasaray'a oyuncu vermesi ile transfer yapmış takıma 28 milyon dolara jardel, 8 milyona bülent akın, 6 milyon dolara serkan aykutu almıştır. hatta 16 milyona da alen boksic'i alacaktı da anlaşamadılar sonra.