• 419
  çoğunluğun, belki de haklı gerekçelere dayanarak efsane başkan olarak tanıdığı -ki bu da fatih terim sayesindedir- ancak asıl efsaneliği* son mali kurulda sergilenen ihanette gösteren, ibra etmeyenler familyasına katılarak saman altından su yürütme sanatını icra etmekte olan sinsi şahıs.
  arkadaş nasıl bir rant hırsıdır ki bu bir ayağınız çukurda, gözünüzün biri toprağa bakar olmasına rağmen halen daha işin içinde iş peşinde koşuyorsunuz.
  galatasaray'ın bir an önce sırtından atması gerekli kamburluklardan, asalaklardan biridir.
  (bkz: 23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurulu)
 • 423
  kendisini zeki bir adam sanırdım.
  ama ne türkiye sosyolojisinin ne de taraftar profilinin 20 senede ne kadar değiştiğini fark edememiş.
  acaba 20 yıl önce stada giden insanların yüzde kaçı üniversite mezunuydu şimdi bu oran kaç bir fikri var mı?
  eskiden türkiye'nin üzerinde insan kaynağına sahip kulüp dar bir çevreden üye alarak bu gün türkiye'nin gerisine düşmüş müdür acaba?
  yani eskinin büyük başkanları bu günün iş göremez insanları haline gelmiş olabilirler mi?
 • 425
  merak ediyorum kendi doneminde neden istifa etti, oysa kalsaydi sampiyonlar ligi kupasini rahatlikla alabilecegimiz bir noktaya gelebilirdik. aig sureci,maket ali sami yene verilen milyonlarca dolar paralara ragmen benim gozumde halen efsane baskandir sirf basarilar icin degil tarzi ile ancak neye hizmet ediyor anlayabilmis degilim.
 • 426
  mustafa cengiz yönetiminin ibra edilmemesi hadisesinde çift taraflı oynayan galatasaray’ın eski başkanı.

  oylama öncesinde cengiz'e erken seçim çağrısı yaptığını bizzat açıklamıştır. keza bu durumda takım mevcut kaostan etkilenmeyecek ve mayıs ayındaki şampiyonluğun ardından haziran veya temmuz ayında erken seçime gidilecekti.

  yani duygun yersuvat, inan kıraç gibi dinazorlar ile faruk süren gibi lise destekçilerine ideal bir ortam sunulacaktı.

  şimdi ise lig sürerken seçime gidiliyor ve ola ki takımın başarısız sonuçlar alması durumunda kabak bir üstte saydığım üçlüye patlayacak.

  ancak tarih her iki senaryo dahilinde de faruk süren'in ikili oynadığı gerçeğini yazacak.

  aslolan galatasaray'dır!
 • 428
  alp yalman zamaninda temeli atilan takımın fatih terim ile birlesmesi sayesinde kupaya yürümüştür.
  alp yalman'dan borçsuz olarak aldığı takımı o kadar başarılı sezonlara ragmen borc batağında bırakmıştır.
  tek yaptığı doğru hamle terim ile anlaşması ve terim'in işine karışmamasıdir.
  uefa dönemi başkanı olmasindan dolayı duydugumuz saygiyi tüketmiştir.
 • 430
  liseli olmamasına rağmen, bir liseciden daha liseci, daha statükocu olan, ikili oynayan eski başkanımız.

  yani şimdi kendisiyle ilgili daha başka ne diyeyim bilmiyorum... şu son genel kurulda mikrofon tuttuklarında dikkatimi çekti; ilerlemiş yaşından dolayı yüzünde lekeler çıkmaya başlamış ama kendisi hala ali cengiz oyunları peşinde. hangi tarafta olduğunu net olarak belirtmiyor, bunun yerine düşene vurmayı tercih ediyor. hareketleri farkında değilmiş gibi ama yıl 1999 değil, 2019 artık. yalanlarla, ikiyüzlülükle kandıramayacağınız bir taraftar kitlesi, hatta genel kurul var.

  allah uzun ömür versin ama yakışmıyor.
 • 431
  ikili oynayan eski başkanımız. kendisi hep statikonun yanındadır. ama taraftara şirin gözükmek icin de elinden geleni yapar. nu tip iki yüzlü insanlardan hep nefret etmisimdir. 96-00 donemdeki asıl basarı bence fatih terim ve oyuncularinındir.
  kendisi galatasaray tarihinin en büyük zararinı aig ile anlasarak kulubümüze vermiştir. aig galatasarayın tum gelirlerinin %20sini alip , giderler kulübe kaliyordu.
  galatasarayin ekonomik anlama batmasina neden olan sahıs ta kendisidir.
  alp yalmanin borçsuz devrettigi kulubü borç icinde teslim etmiş ve bunun üzerine aig belasinı kulübümüze musallat etmiştir.
  tarih tum gercekligiyle ortadadir.
 • 433
  aylar önce öğrendiğim bir bilgiye göre, liseci bir şahıs tarafından yıllar önce şirketi batırılma noktasına getirilmiş ve bu yüzden etliye sütlüye karışmama kararı almış eski galatasaray başkanı.

  kendisinin söylediğine göre, ibradan önce mustafa cengiz ile konuşmuş ve "seçime gitme kararı al" diye tavsiye vermiş. "başkan ibra edilmeyeceği havasını sezemedi" diyor röportajında, keza altaylı'da "başkanı çok uyardık ama dinlemedi" diyor. bu yaklaşımı ilk etapta mantıksız görünse de, çok pragmatik ve mantıklı bir davranış bana göre. (tabi ucunda tehdit yoksa ve sadece tavsiye verdiyse).

  dediği gibi seçim kararı alınsaydı,tarih olarak haziranın sonu belirlenebilir ve takım sıkıntıya sokulmazdı. bu yönden hakkı var. fakat olayların böyle gelişmesi daha hayırlı oldu diyebiliriz. olası bir şampiyonluktan sonra, seçim kararı vs alınıp mustafa cengiz indirilseydi ruhumuz duymayacaktı. liseliler sırf "gs şampiyon olmadan önce müdahale edelim, yoksa indiremeyiz" mantığıyla komplo kurarak kendi ayaklarına sıkmış oldular. taraftar artık tamamen karşılarında ve hiçbir yozlaşmış düzen, yeniliğin önünde duramaz.
 • 435
  geri vitese başlamış ama buradan dönüş yok. burak elmas, ozan korkut, faruk süren ve tüm liseciler. buradan dönüş yok, bilginiz olsun.

  edit: faruk süren'in damadı burak elmas ve ozan korkut'un bugüne kadar en ufak bir olayda twitter'da mevcut yönetim aleyhinde çalıştığını herkes biliyor sanırım. bilmeyenler twitter'dan öğrenebilir. herşey bu kadar aleyhte iken ne oluyor da birden bire faruk süren ibra edilmeme sonrası şirin rolüne bürünüyor. yok ben başkana söylemiştim, cicili bicili anlatmıştım. geçiniz efendiler geçiniz. bunların hepsi seçim yaptırıp mustafa cengiz'e verilen oyları kendilerine alma ayakları. yemeyin.
 • 436
  --- alıntı ---

  "sedat doğan kürsüde başkana seslenerek, olağanüstü seçim kararı alması yönünde uyarıda bulundu. dolayısıyla seçim koyarsan ibra ederiz manasını çıkardım ben de o söylemden. çünkü o ibra etmeyenlerdendi ve kürsüde de etmeyeceğini belirtti zaten. ben de o havayı görerek başkana şöyle bir öneride bulundum: "bu riske girme, iş kötüye gidiyor. genel kurulda böyle bir atmosfer var. ileri tarihli bir seçim tarihi koy. de ki, "takım şampiyonluğa gidiyor, sekteye uğratmayalım. haziran'da bir seçim yapacağım, siz de gelirsiniz beni sevmiyorsanız seçmezsiniz." böylelikle ibrasızlık gibi bir hadiseyle karşı karşıya kalmazsın gibi bir öneride bulundum. abdurrahim albayrak, yusuf günay ve kaan kançal da vardı. ancak başkan bunu benimsemedi. ibranın neticesini bekledi ve böyle oldu."

  faruk süren

  https://tr.sputniknews.com/...paign=URL_shortening

  --- alıntı ---
 • 437
  (bkz: #2644888)

  artık çok geç... bu işi organize ederken düşünmesi gerekiyordu sonuçlarını. bu iş dediğim tabi ki mustafa cengiz'in 2019 olağan mali genel kurulu'nda ibra edilmemesi. burak elmas ile beraber artık galatasaray taraftarının gözünde taktir görmesi imkansız bir hale gelmiştir geçmişin mirasını hiç eden faruk süren. yemez taraftar bu numaraları.

  itin, köpeğin, bir de çıkarcı lisecilerin isteğine göre galatasaray'da 1 senede 3 başkanlık seçimi yapılmaz.

  hepiniz bu işim enkazının altında kalacaksınız.

  ne olurdu tarihin en başarılı başkanı olarak gittiğin her yerde saygı görsen, örnek gösterilsen, kanaat önderliğini doğru kullansan da itibarın 3 paralık olmasa. herkes ihanet edebilir, hain olabilir. ama hainin büyüğü işte böyle insanlardan çıkar. hainlik yaparak galatasaray tarihinde oynadığı rol de düşünülürse derin bir yara açmıştır. liseli bile değilsin, bu neyin kraldan çok kralcılığı. bırak millet tekrar başkan ol diye kapında yatsın. sen de samimiyetlle galatasaray için ne iyise onu öner ve kenarıya çekil.
 • 439
  iyi polis kötü polis olayında iyiyi oynayan eski başkan. kötüden daha kötüdür. başkanlığı döneminde kendisini indirenlerin maşası olmuştur.

  "ibra edilmesi lazımdı. bir başkanı beğenmeyebilirler ama bunun başka yolları var. tüzüğümüz gayet açık. üyelerin yüzde 10'u kadar imza toplayıp seçime götürebilirsin kulübü. eğer o kadar gücün varsa topla 1100 civarında üyeyi, çağır noteri yine seçime götür. ancak böyle kaotik bir şekilde ibra etmemek veya ibrayı tehdit gibi kullanmak son derece yanlış."

  faruk süren