• 7
  sözlük anlamına bakılmaksızın rezil ve eril bir tanımlamadır. istediğiniz kadar bunu kullanmayı sürdürebilir veya savunabilirsiniz. ancak aklı başında bir insanın kendisine alternatif bu kadar kelime varken hala daha ısrarla bu cinsiyetçi sözcüğü kullanması, ne bileyim ben istemem çevremde böyle insan veya uyarırım mutlaka. maalesef çocukluk çağımızda sıkça kullanıyorduk umarım yeni nesile böyle kullanımların nelere yol açacağını daha genç yaştan öğretebiliriz.
 • 9
  tecavüz kelimesinin 4 anlamı varmış:
  1. saldırı
  2. namusuna saldırı, sarkıntılık
  3. başkasının hakkına el uzatma
  4. aşma, ötesine geçme

  bu söz öbeğine tepki gösteren arkadaşlarımızın hassasiyetini anlıyorum. kaldı ki tepki göstermekte de sonuna kadar haklılar toplumda yaşanan rezillikler sebebiyle.
  tek önerim bu sözü kullanan herkesi sapık, karaktersiz gibi tabirlerle tanımlamadan önce yukarıdaki anlamları da hatırlamalarıdır. evet bazı sapık zihniyetliler vardır ama herkes değildir.
 • 10
  futbol kültürünün içinde gayet doğal bir niteleme. yılmaz vural'in fark yediği bir maçtan sonra kullanması sonrası daha popüler oldu. f.t.s.a, fenerbahçe a.a. n.f.v.a.s, fener ağlamanin sözleri, besktas'a musalla taşı gondermesi, yine çarşı grubuna tecavüz etmeye geldik göndermesi, bunlar sadece bize ait durumlarda değil. ülkenin her stadında rakip takımı yenmek, onu s..mek olarak kabul ediliyor. bunun sonucunda da farkli galibiyetler daha rencide edici söz öbekleri ile kullanılıyor. ingiltere dışında bir çok ülkede aynı şekilde bir tribün kültürü olduğuna da eminim. o nedenle futbol muhabbetinde eril dil, kadına saygısızlık falan gibi ya da bunu sapıklık gibi algılamanın lüzumu yok. tribünde lafı benim ağzımdan alıp gerektiği yere koyan çok kadın taraftari da gördüğümü biliyorum.
 • 11
  çok sevimsiz de olsa bunun yine bir tutar tarafı var. ama bir de rakip takım veya futbol insanları için kullanılan “karısı yapmak” diye bir tabi var ki midemi bunun kadar bulandıran başka bir taraftar çeşidi yoktur. kafasında çizdiği yenik veya ezik profil doğrudan doğruya kadın olmak. bunu yapanı sosyal medyalarda takım fark etmeksizin engelliyorum da keşke gerçek hayatta da yapabilsek, çok fazlalar çünkü...
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!