• 486
  bütün yazar, blogger, youtuber taifesinin içinde 'saha içini yorumlama' bakımından benim 1 numaram. oyunla ilgili aklımın yetmediği, "şu neden oluyor" diye sorduğum ve cevap alamadığım birçok konunun cevabını yazılarında ve ürettiği diğer içeriklerde buldum, buluyorum. sanırım yaşın da biraz ilerlemesinin sonucu olarak üslubunun agresifliğini de törpüleyerek tadından yenmez bir hal aldı. popülizmden uzak, işine odaklanmış, çalışkan... yolu bahtı açık olsun, çoktan hak ettiği daha yüksek yerlerde görelim.
 • 487
  kendisinin burada yazdığını ogrenince çok mutlu oldum . yuruye dursun. objektif olucam diye kasmayan, gördüğü neyse takim, renk, oyuncu ayırt etmeden yorumlayan, yorum yaparken kasilmayan net adam. bende kendisinin her içeriğini takip ediyor ve izliyorum. sıkmadan net anlatımlar görüyoruz. içeriklerin uzun olmaması tadında kalması da çok güzel. başarılarının devamını diliyorum.
 • 488
  özellikle futbolun sadece futbol oyunlarındaki puan leveli yüksek oyuncularla oynanabileceğini düşünen, 90 iq üzerindeki herkesin ilk aklına gelen standart 11'i kurmayan hocaların bunu akıl edemediğini zanneden, yerli ve süper lig menşeili oyunculara otomatik olarak çöp gözüyle bakıp belli bi kariyere sahip yabancı oyunculara ne kadar düşmüş olursa olsun kucak açan; tırnak içinde "vizyon" tayfaya karşı iki çift laf edeceği zaman adeta alev almasını keyifle izlediğim yorumcu. extensor vizyon tayfaya gömmeye başlayınca kabak çekirdeğimi alır ve seyre koyulurum.
 • 489
  2013 veya 2014 senesi... medyaspor'da yazdığı bir köşe yazısıydı sanırım ama hangi yazısını okudum hatırlamıyorum (roberto mancini yi konu alan bir yazı olduğunu hatırlıyorum sadece) ama daha ilk okuduğum yazısından etkilendiğimi çok iyi hatırlıyorum ki o yazıdan sonra sürekli bir takipçisi oldum. tüm futbol içerikli yazı yazan kişiler arasında takip mazim en eskiye dayanan ve sürekliliği en uzun süren kişidir kendisi. elbette mehmet demirkol, ali ece falan daha küçüklükten takip ediyordum ama artık onları okumuyorum veya dinlemiyorum pek mesela.

  kendisi sayesinde yine kutay ersöz , rıdvan aksu, sedat çıtlak gibi medyada pek popüler olmayan ama kaliteli futbol yorumları olan kişileri; bülent timurlenk gibi medyada sözü, yorumları sık takip edilen fakat benim geç fark ettiğim kişileri tanıma, okuma fırsatı buldum, var olsun. yazmaya, youtube videosu çekmeye devam etsin.

  not: bu sedat çıtlak kişisinin soyadını yanlış yazmış olabilirim. kendisi bayaaa uzun süredir piyasada yok, bir ara neye küstüyse twitter hesabını kapattı gitti öylece. futbol arena'da extensor ile süper lig videosu çekiyorlardı nereye kayboldu bilmiyorum. bilen biri yeşillendirsin.* :(
 • 490
  kendisini üniversiteden beri takip ettiğim, türkiye'de nitelikli saha içi analizleri yaptığını düşündüğüm bir kaç nadir futbol yorumcularından biridir.
  o kadar fazla takip ediyorum ki, twitter kullanıcısı olmamama rağmen her gün en az bir kere twitter hesabını takip edip bugün ne yazmış diye bakıyorum. youtube'da hazırladığı tüm içerikleri izliyorum.
  hatalı bir domain adresine sahip olduğu blogunun ise hepsini okuduğumu söyleyebilirim. efsanevi hagi serisi hâlâ tüm ihtişamıyla orada duruyor kesinlikle okunması gereken bir seri.
  kendisinin üniversite hayatını, askere gidişini, evlenmesini, çocuğu olmasını, istanbul'u terk etmesini yani hayatının kilit noktalarını biliyorum. bu da sanki bir arkadaşımla futbol konuşuyormuşum gibi hissettiriyor.
  kendisinin ayrıca bir yazısı vardır ki, bu üniversite döneminde yaz okulunda yaşadığı şeyleri anlatır, insan olmaya, ahlaka, peşin hüküme çok güzel dokunuşlar yapar. yani sadece futbolda değil belli ki hayatın her alanında kendisini geliştirmeye çalışan biri.
  özellikle şu son zamanlarda mağarasından çıkarak avatar: the last airbender serisini yeni izlemeye başlamasına da güldüm.
  böyle yazınca da baya sapığı gibi takip ediyormuşum aslında, ama seviyoruz seni extensor, hak ettiğin yerlere gelmen dileğiyle..
 • 491
  extensor birkac sene once burada hamza hamzaoğlu'nu savundugu/destekledigi icin sen hamza hamzaoğlu'nu savundun denilerek lince ugramis, sadece goruslerini paylastigi icin gordugu muameleden bikip sonunda sozlugu birakip gitmisti.

  kendisini sozlukte yazmadigi donemde sinan yılmaz olarak takip etmeyi surdurmustum ama son zamanlarda extensor olarak tekrar aktif olarak yazdigini gormek acikcasi beni cok mutlu etti. yazadursun...