• 351
  http://gss.gs/aH0.jpg
  http://gss.gs/d2W.jpg

  özellikle kart durumlarına iyi bakmanızı rica ediyorum.
  aşağıya deplasman karnesini bırakıyorum.

  http://gss.gs/oci.jpg

  top kaptırma 2.1 iken banega'nın belhanda'nın 1.4..
  başarısız dokunuş (first touch) neredeyse aynı.

  bu arada banega, belhanda'dan daha fazla maça çıkmış bir oyuncu. 10 maç eksiği var... bu noktada sağlıklı bir kıyas benim gözümde mümkün değil. ancak şu kanıya rahatlıkla varabiliriz.

  banega gelirse her şey düzelir diyemeyiz.
  belhanda'dan saha içinde daha hırçın, daha sert ve daha fazla kart görüp hemen hemen benzeri top kayıpları yapan, pas hatası yapan, belhanda'dan daha az şut çeken gol ve asist katkısı daha az olan bir adam alıp, belhanda ile değiştirip üzerine bonservis verip birde belhanda'dan daha yüksek maaşlı olacak olması, belhanda'dan iki yaş daha büyük olduğunu da hesaba katarsak bana çok mantıklı gelmiyor.

  belhanda biri ile değişecekse bu banega olmamalı.
  daha genç, daha dinamik, daha az hata yapan biri olmalı. hemen hemen aynı özelliklere sahip birini seri, babel, feghouli, belhanda gibi birbirini çok iyi tanıyan 4 oyuncu ile kuracağın 4'lü bloktan vazgeçmeyi şu an için uygun bulmuyorum.

  üstelik, bir dönem adı geçen mesa gibi banega'da ispanya dışında başarılı olabilmiş değil.

  ancak dediğim gibi eğer belhanda değişecekse daha genç, daha hareketli, daha az hata yapan bir oyuncu ile değiştirmek gerekiyor. maliyet olarak daha yüksek olan ama hemen hemen aynı defolara sahip biri ile değil.

  edit : özellikle yazmadım. iki oyuncunun kalitesini tartıştığımı filan düşünenler çıkacak mı diye?
  konuyu anlamak çok zor olmamalı. diyorum ki, banega gibi hemen hemen aynı defolara sahip biri yerine daha genç biri ile değişsin belhanda diyorum. bak ne diyorum, belhanda değişecekse daha genç biri ile daha az maliyetli bir oyuncu ile değişsin diyorum.
 • 352
  istatistik mini eteğe benzer; çok şey gösterir, ama asıl görünmesi gerekeni göstermez."

  belhanda ve banega bence kıyas tutamaz, banega'yı bu sene neredeyse bütün maçlarda izledim, saha da duruşu, top tekniği, ince pasları, vuruş tekniği, takımı yönlendirmesi, herşeyi belhanda'nın 2 tık üzerinde, abartmıyorum belhanda sevilla'ya gitse 3. maçında rotasyona düşer.

  banega gerçek bir yıldız bence, daha üst seviyelere de çıkabilirdi. bu sıralar herkeste inanılmaz bir belhanda romantikliği var ben buna anlam veremiyorum.

  geçen sene kötü geçen her maçtan sonra küfür edilen kişinin belhanda olması tesadüf değil oynadığı rezil oyundu, evet o olmayınca orta saha afallıyordu, ama daha iyi bir alternatifi olmadığı içindi. selçuk var adamın arkasında tabii ki o orta saha afallar.

  daha iyi ihtimaller gelebilecekse galatasaray belhanda'yı kesinlikle aramaz, banega ayarında biri gelecekse abartmıyorum iyi ki gitmiş orta sahamız seviye atladı deriz, banega gelir de belhanda'yı aratırsa bu entry'i yemeye hazırım, ama yemeyeceğime eminim.
 • 355
  hakkında kıyaslama yaparken belhanda'nın türkiye ligi istatistikleri referans alınmaması gereken oyuncu.

  banega o istatistikleri dünyanın en iyi iki liginden biri olan la liga'da yapıyor.

  banega, mercedes'lerin, audi'lerin porche'lerin olduğu pistte yarışıyor.
  belhanda fiat'ların, peugeot'ların olduğu yerde...

  zaten ikisini üç maç üst üste izlerseniz banega'nın daha iyi olduğunu anlamak zor olmayacaktır.
  pas kalitesi, dribling yeteneği, oyun kurma becerisi bariz bi' şekilde belhanda'dan ileri seviyededir.

  belhanda her özelliği ortalama ve bazı özellikleri ortalamanın biraz üzerinde olan bir oyuncudur.
  ancak banega, bazı özellikleri dünya çapında iyi olan bir oyuncudur.
 • 358
  2011 model selçuk inan’a çalım atma güncellemesi gelmiş hali. baya fark yaratırdı yani. seri’den sonra bizim ihtiyacımız kalmadı ama sevilla o bölgeyi çok şişirdi. huzursuz da açıklamaları var adamın; en kötü eduardo salvio gibi boca juniors’a döner. biz de bu süreçle beraber monchi’nin nasıl bir simsar olduğunu öğrendik.

  özdemir asaf’ın dizeleri gibi seslenmek istiyorum kendisine: gelmezsen önemli değil; gelseydin önemli olurdu.
 • 361
  sevillayla fernando transferi için görüşme yaparken seri transferini perdelemek adına kendisiyle ilgileniyormuşuz izlenimi verildiğini düşünüyorum. zaten seri transfer edildikten sonra baneganın gelmesi demek belhanda ile yolların ayrılacağına işaret bence. ancak belhandanın takım ve fatih terim için önemini de göz önüne alırsak bu olasılık da çok gerçekçi gelmiyor.
 • 362
  ben belhanda'nın satılacağını düşünüyorum fiyat girdisi yapacak 2 oyuncudan biri. diagne öyle 14 -15 milyonlara gitmeyecek bence. eğer hoca tam anlamıyla bir 2010 - 2011 yazındaki gibi bir değişime gitmek istiyorsa ki o zaman bile eksik kalmıştı bu değişim 9 10 milyon bandında bir fiyat gelcekse satılmalı belhanda. bence banega ile belhanda'nın en büyük farkı banega'nın tecrübesi ve liderliği.

  ben belhanda'nın o kadar lider bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum evet daha tempolu artısı ve eksisi ile kıyaslanırlar ona sözüm yok. hoca banega istemesinde en büyük kıstaslar bunlar bence. ben olsam sayın kaideyi taciz eden istisna söylediği gibi daha genç bir arkadaş arardım fakat kendisi öyle çok büyük ücretlere gelmeyecekse yok da demem açıkcası.
 • 363
  seri transferi sonrası takımımıza katmak için girişimimizin olmadığını düşündüğüm arjantinli orta saha oyuncusu.

  banega, belhanda-seri ikilisini üçleyecek tarzda bir oyuncu değildir bize daha sert ve defansif meziyetleri yüksek bir üçüncü lazım.

  fatih hocanın belhandadan vazgeçeceğini de sanmıyorum bu nedenle monchi istediği kadar fiyat yükseltebilir.