• 220
  sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama tek başına ever banega'yı transfer etmek yetmezmiş gibi geliyor.

  ever banega iyi futbolcu ama sanki kadromuzu, orta sahamızı tamamlamıyor gibi. ilk bakışta 4-3-3'ün iç oyuncularından biri veya 4-2-3-1'in 2'lisinden biri gibi duruyor.

  aslında şöyle bir bakınca güzel gibi duruyor. mesela

  ----------fernando-------------
  banega---------------belhanda

  veya

  --------banega--------fernando------
  -------------belhanda-----------------

  veya

  soso --- banega --- fernando --- belhanda

  böyle bakınca, bana fernando'nun değişmesi gerekiyormuş gibi geliyor. daha farklı profilde bir oyuncu. evet, meşhur melovari bir oyuncuya ihtiyaç duyuyormuşuz gibi. yani orta sahada ve sahanın her yerinde geniş bir yer kaplayan bir oyuncuya.

  özellikle yazdığım 4-4-2 dizilişi, eğer melovari bir orta saha ile harmanlanırsa, 2011/12 sezonundaki orta saha dörtlüsüne benzer ama bir üst model bir diziliş olur. ben fatih terim'in belhanda'yı sol kanatta kullanmasını çok bekledim ama hiç göremedik. ki belhanda ogc nice'te bu bölgeyi oldukça efektif oynamıştı. ki soso'nun da orta saha meziyetleri olduğunu biliyoruz. bence oluru var.

  tabii o melovari futbolcu... âh, âh.

  ulan!

  o radja nainggolan ismini kim çıkarttı lan? hayal kurmak için harcadığım vaktin haddi hesabı yok. çıkmıyor köftehor aklımdan. 2011/12'ye dönüyorum, melo-selçuk ikilisini düşünüyorum, radja-banega geliyor aklıma. kul hakkıdır, bre bu. yemin ediyorum. bu çalınan zamanımı kim geri verecek?

  neyse...

  hayaller bir tarafa. bahsettiğim 4-4-2, muhtemel babel transferine de uygun gibi. babel'in ikinci, gezici forvet olarak kullanıldığı bir oyun.

  muhtemel transferi sonrası doğru partneri fernando mu, emin değilim. hayırlısı.

  edit: aklımdaydı. yazmayı unutmuşum. ne olursa olsun, oyun kalitemizi artıracağı malum. yazmaya da gerek yoktu gerçi.