• 200
  https://twitter.com/...483250947661828?s=20

  seçilirsem hocayı daha az göz önünde bulunacağı bir görevde görmek istiyorum demiş, yani ben öyle anladım. kim başkan seçilirse seçilsin hoca her zaman daha ön planda olacak, bunu bildiği için de hocayı pasivize etmek istediği kanaatindeyim.

  avrupa'da teknik direktörler konuşuluyor, bizde kulüp başkanları. hatalarıyla kulübü zarara soktuklarında cezai yaptırım olacak şekilde bir yasa gelse de kükredikleri kadar aslan olup olmadıklarını görsek.
 • 203
  diğer başkan adaylarında olduğu gibi clubhouse toplantısını dikkatle dinlediğim başkan adayı. metin öztürk ve kendisinden aynı izlenimi edindim; kibir. mustafa cengiz aday olduğu süreçte de aynı izlenimi edinmiştim kendisinden. bu yüzden de hep galatasaray'a uygun bir başkan olamayacağını düşünmüştüm. bugün ise aynı izlenim metin öztürk ile kendisinde var.

  dün akşamdan aklımda kalan bir eksi not ise kendisini futbol analisti olarak tanıtan ve soru soran arkadaşa balıklama atlaması. arkadaş gerçekten çok değerli biri olabilir, güzel işler de yapıyor olabilir ama bir başkan adayı böyle bir konuda hazırlıklı olup kadrosunda bu konuda uzman birisi olmaz mı? kayak tatilinde hajrovic transferi yapan ünal reis izlenimi bıraktı bende.

  ayrıca metin öztürk ve burak elmas diyaloğu ile ilgili açıklamayı yapmadı. bakın "yapamadı" demiyorum zira yapmadı. kendisine yapılan hürmetten bir paye çıkartmaya çalıştı ve bunda ısrar etti. "onlar ancak benim emrimde olur" demenin bir başka şekli. "emrinizdeyiz" cümlesi ile "bir emriniz var mı?" arasında dağlar kadar fark vardır.

  diğer başkan adayları ile hemen hemen aynı projeleri anlatıp diğerlerinin projelerini "hayal" olarak tanımlaması da enteresan. benim gözümde başkanlık için son tercih olur. mavcut genel kurul ile galatasaray'a başkan olabilir ama doğru başkan olacağını hiç sanmıyorum.
 • 204
  fatih hoca açıklamalarından ayrı olarak kesinlikle başkan olmasını istemiyordum çünkü mustafa cengiz ve dursun özbek yönetimlerinden bir farkı olmayacağını kendi sempatizanı olmayıp at gözlüğü takmayan herkes görebilir.

  neyse ki son 1 haftadır hata üzerine hata yaparak kendi ayağına sıkmış oldu. ilk olarak diğer adaylarla girdiği polemik şimdi ise fatih terimle hoca olarak çalışmam söylemi. umuyorum ki genel kurulda oy atacak kişiler abi kardeş ilişkisinden ziyade artık kulübün geleceğini kurtamaya yönelik adımlar atarlar.

  eşref hamamcıoğlu seçilirse bu kulüp ne sportif ne de kurumsal başarı ve ilerleme sağlayamaz.
 • 206
  https://twitter.com/...483250947661828?s=20

  --- alıntı ---

  eşref hamamcıoğlu: “fatih terim bence artık futbol direktörlüğüne geçmeli. fatih terim benimle aynı yaşlarda, 67-68... bu artık bir olgunluk dönemi. avrupa'da rekabet farklı bir aşamaya geldi.”

  --- alıntı ---

  olgunluk dönemi diyen kişi ali sami yen'in mezarı başında galatasaray başkanına omuz attı.
 • 207
  olur da kendisi başkan olursa dursun özbek ve mustafa cengiz'i bile mumla ararız. kafamda bu adamla ilgili yıllardır oluşan tek olumlu bir olay yok. ya skandallar ya saçma sapan lisecilik söylemleri. küme bile düşürebilir futbol takımını hiç abartmıyorum, mevcut adaylar içinde açık ara en kötüsü. allahtan sürekli saçmalıyor da kendi ayağına sıkıyor kimse ciddiye almıyordur muhtemelen.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!