• 1639
  fenerbahçe taraftarlarının nisan ayında şampiyon yaptığı için efsane ilan ettikleri teknik direktörleri. çoğu kaç nisanda şampiyon oldunuz diye sorsanız cevap veremez. 27 nisan mı ne cevap. sanırsın nisan başında şampiyon oldular. türkiye'de işler böyle yürüyor. fb camiasının aykut kocaman üzerine eğilmesi gerekiyordu. onu parlatıp camianın efsane teknik direktörü pozisyonuna getirmeleri gerekiyordu. ama yapmadılar. bana sorsan gördükleri en başarılı teknik adam ise zico'ydu. ama bunları analiz edecek durumda değiller.
 • 1640
  fenerbahçe taraftarına göre nisan ayında takımı şampiyon yaptığı için 4 kere trabzonspor çalıştırmasına rağmen efsanedir. o dönemki başkanı aziz yıldırım'a göre ise galatasaray'ın fatih terim'i kovması sayesinde şampiyon olabilmiş sıradan bir hocadır.

  aziz yıldırım ile aynı konuda olduğum nadir konulardan birisidir ersun yanal. mancini ile deplasman krizi yaşamasak şampiyonluğu rüyasında görürdü.
 • 1641
  nisan'da şampiyon yaptığı takıma, galatasaray'ı kendisinden 12 yıl önce nisan'da şampiyon yapan lucescu kadar faydalı olamamış sözde efsane, özde kestane gerçek bir demagog.

  lucescu o yıl* galatasaray'ı 1 kez gruptan çıkarmış, sonraki gruptan da barcelona'nın attığı ofsayt golü yüzünden çıkamamıştır. kendisi ise 2013 yazında arsenal'den cl ön elemesinde iki maçta toplam 5 gol yemiş, hatta bunların 3'ünü kadıköy'de yemiş ve bir tane bile gol atamamıştır. lucescu takımına real madrid'in elinden süper kupa aldırırken, kendisi 2018-19 sezonunun 32. haftasına kadar efsanesi olduğu takıma küme düşme tehlikesi yaşatmıştır.

  gol atanın, hücum oyuncuları iyi olanın rahatlıkla şampiyonluğa oynadığı bu ligde aynı anda takımda bulunan emenike, sow, webo üçlüsü ve mancini'nin bize yaşattığı deplasman kanseri yüzünden kariyerine hasbelkader bir şampiyonluk eklemiştir.

  foyası 2019-20 sezonunda ortaya çıkacak ve aralarında gizli bir husumet bulunan mali moçla birlikte k a ç a c a k l a r. *
 • 1642
  eski başarısı ya da başarısızlıklarının bizi neden bu kadar ilgilendirdiğini anlamadığım fenerbahçe futbol takımı teknik direktörü.
  küme düşme hattından bir takım alıp bir yıl sonra şampiyonluğa oynayan bir takım kurmuştur an itibariyle.
  ha bundan sonra umarım başarısız olur o ayrı.
  bunu söylemek neden zor olsun ki.
  biz galatasarayız arkadaşlar.
  herhangi birini ya da bir takımı kötülemeye gerek duymamalıyız. zaten en üstteyiz. hazımsızlık bize yakışmaz.