• 1479
  basına göre comolli ve fb yönetimi ile soğuk savaşta olan hoca. twitterdaki iddaalardan birine göre ersun kendisine yakın olan muhabirlere istifa ettiği haberini sızdırdı. sebebi de yönetimin kendi istediği transferleri yapmadığı imajını yaratıp, comolli-koç karşısında taraftarı arkasına alıp elini güçlendirmek istemesi imiş. bir diğer iddaya göre fb yönetimindeki tüsiad üyeleri ağır toplar ali koça "yeni sezona kaliteli yabancı hoca ile girelim" demişler. ali koç da bunun için ersunun mobbingine comolli vasıtasıyla başlamış. ah bi bunların medya sansürü olmayacaktı, daha ne krizleri vardır bilmediğimiz.

  --- alıntı ---
  yeni sezonda sil baştan kadro hazırlığında olan fenerbahçe'de ekonomik sıkıntılar bir yana, sportif direktör damien comolli ile teknik direktör ersun yanal arasında tansiyon tırmanıyor.

  geçen sezon kurduğu kadro sebebiyle eleştiri oklarının hedefinde olan comolli, transferde tek yetkili olmak isteyen ersun yanal'ın talep ettiği oyuncuların yüksek maliyetlerini gerekçe göstererek liste dışı bıraktı.

  yanal, kulübün çıkarları için comolli'nin bu hamlesine sessiz kaldı. ancak fransız, yanal'ın listesinde olmayan isimlerle görüşmelere başlayınca gerginlik çıktı. istemediği oyunculara onay vermeyi düşünmeyen ersun hoca, comolli'nin bulduğu oyuncuları veto etmeye başladı.

  başkan'dan uyarı

  ikili arasındaki gerginlik restleşmelerle tırmanırken, transfer çalışmaları da sekteye uğradı. yeni transferlerin kampa yetişmesini isteyen yanal, sıkıntılarını yönetime iletirken, comolli de yaşanan süreçten duyduğu rahatsızlıkla ilgili ali koç'a rapor verdi.

  koç'un, her iki isme de uyumlu çalışmaya mecbur olduklarını ilettiği öğrenildi. koç'un yeni bir problem istemediğini belirterek, transferlerin bir an önce gerçekleştirilmesini istediği, isimler konusunda ise comolli ile yanal'ın orta yolu bulmak zorunda olduğunu vurguladığı ifade edildi.

  --- alıntı ---