• 286
  teknik direktör sıfatıyla çalıştırdığı 3. takımın fenerbahçe olduğu kişi.

  fenerbahçe teknik direktör scouting ve geliştirme işi mi yapıyor, futbolcu scoutinginden daha faydalı olduğunu düşünüyorlar demek ki.

  potansiyeli bir teknik adamdır veya değildir; futbolculuk kariyerinde sadece 3 kez a milli takımda yer alabilmiş, teknik direktör olarak malatya ve alanya da çalışmış sonra direkt fenerbahçe'ye...

  neyse vizyonum yetmedi. *
  (bkz: sizin fatih terim'iniz yok)
 • 290
  21 eylül 2020 fenerbahçe hatayspor maçı 11 e 11 oynanırken bile es kaza savunma arkasına sarkar gibi olduğunda hemen geri dönüp pas atan, kanat oyuncularının top sürememesini geçtim isabetli pas atmaktan da aciz olduğu bir takıma karşı rakip 9 kişi kalmasına rağmen çift stoperini bozmadığı gibi gol arasınlar diye ceza sahası içerisine de gönderemedi. fatih terim olsa lemos, zanka, novak üçlüsünü ceza sahasına gönderir ve caner ile sosa'dan sık sık orta açmasını isterdi. ancak kendisi bunu yapamadı. çünkü kaos futbolu denen şeyi oynamak bile bir cesaret işi ve kendilerinde bu cesaret yok.
 • 291
  21 eylül 2020 fenerbahçe hatayspor maçında bizimle oynayacağı maç yüzünden puan bırakmış teknik direktör. galatasaray'a karşı mert hakan'la, sosa'yla, serdar aziz'le çıkarsa darmadağın olacağını o kadar iyi biliyor ki, yeni bir defansif oyun oturtmaya kalkıştı haftaya oynanacak derbi için. büyük ihtimalle de "bu hatayı kimle çıksak yeneriz" kafasıyla çıktı maça.

  cin olmadan adam çarpmaya çalışmak bu işte. kötü dönemimizde bizi yakalayıp yendiğinde "şöyle yaptık böyle yaptık" diye 100 tane mikrofona konuşan abdullah avcı en son tokatlayıp şampiyonluğu elinden aldığımızda, psikolojik bir rahatsızlığı varmış gibi 32 dişiyle sırıtarak röportaj veriyordu. haline acımıştım gerçekten.

  erol bulut da daha doğru düzgün bir başarısı bile olmadan, sırf galatasaray'ı kupadan eleyebildi diye odasına poster yaptırıp astığında zaten çapsız olduğunu kendi kendine kabul etmişti. haftaya büyük ihtimalle hezimet yaşayarak dengesi bozulacak. baskıyı kaldıramadan 10. hafta istifa eder diye düşünüyorum.
 • 292
  kendisi bir anadolu takımında kendini ispatlayınca başka anadolu takımına giden bir futbol adamıdır. bu adama ne verildi de fenerbahçe taraftarları ne bekliyor anlamış değilim. şu anki tecrübesi cv'sinde kısa süre de olsa fenerbahçe spor kulübü yazmaktan öteye gitmeyecektir. halbuki kendisi gibi bir teknik adama uzun süre şans verilse fenerbahçe uzun süre orta sıraları parselleyebilirdi.
 • 293
  20/21 sezonu kadrosu çok kotü.
  dün 21 eylül 2020 fenerbahçe hatayspor maçı'nı dayanabildiğim kadarıyla izledim. bi defa gönderdikleri garry rodriguez bu takımda oynar ve en iyi oyuncusu olurdu.
  sahada gördüğüm tolga ciğerci en iyi oyuncuları. ben sağlıklı bir tolga'yı zaten beğenirim ama bir maçta takımının en iyi ve sorumluluk almaya çalışan tek oyuncusu olarak öne çıkıyorsa sorun var demektir.
  maça ozan, tolga, luiz gustavo orta sahası ile başladılar ki anlaşılır değil. teknik adam saçmalığı.

  ferdi belli ki potansiyelli oyuncu ancak bu kadroya tek başına top oynatabilecek oyuncu yok dünyada.
  35 yaşındaki sosa'nın keyfi gelirse fener top oynar. ancak bana göre mert hakan, ferdi ve sosa mutlaka ilk 11 başlamalı.

  lemos kaliteli oyuncu izlenimini verdi. ancak hatay yarı sahayı geçmemeye yeminli gibiydi. üstelik ileri uç elemanları aşırı yeteneksiz gözüktü.

  enner valencia takımın iyilerinden ama yakında ben nereye geldim demeye başlar. zaten en az 2-3 defa adamın suratında çaresizliği gördüm.

  caner'le gol bulmaya çalışmak çok bayat bir taktik. anadolu takımları çoğu maçta caner'i tıkarlar.

  fenerbahçe'nin en büyük gol umudu duran top.

  haftaya bizle oynayacaklar. erol bulut'un oynamayı sevdiği tarz bir rakibiz. topu bize bırakacak ve boşluk arayacak. hatay'a karşı ise yaratıcı olmak zorundalardı. şansa bak ki ortam erol'un istediği ortam ancak biz fazlasıyla formdayız. bana göre yine aynı 11 ile sahaya çıkıp bizi fizikle ezmeye çalışacak. sert oynayıp caner'le ortamı gererler. biraz yaratıcı paslaşırsak yarım saatte skoru buluruz.

  velhasıl kruse'li, rodriguez'li, vedat'lı fener bu takımın çok önündeydi. bu takımla gelecek başarı erol bulut'u benim gözümde türkiye'nin en iyi teknik adamı yapar, çünkü hakem itelemesi bile bi yere kadar. karşılanması imkansıza yakın bir beklenti var ortada. 35'lik sosa ile bir yere kadar.
 • 294
  erol bulut için tek bir entry girmiş ve sisteminin “sistematik faullü oyun” olduğunu yazmıştım. bu oyun sistemini fenerbahçe’de uygulamaya çalışıyor ama bu sefer de hücumda zayıf kalıyor. hatay spor maçına gustavo-ozan-tolga üçlüsü ile çıkmasının başka ne anlamı olabilir ki? bu üç futbolcunun özelliği ne? temaslı ve faullü oyun oynayabilmeleri. bazıları savunmayı öncelediği için böyle çıktı diyor ama bunun mantıklı temeli yok. çünkü hatay spor’a karşı kadıköy’de savunma ağırlıklı çıkmak mantık dışı.

  erol bulut, namı diğer karbonat erol, orta sahada faullü oynayıp rakibi yıldıran, temaslı oyunu oynayabilen bir takım yaratmaya çalışıyor. bu düşüncesi anadolu takımlarında tutar ve tuttu da ama büyük kulüplerde tutar mı soru işareti.

  haftaya oynayacağımız maçta da karşımıza bu üçlü orta sahayla çıkma ihtimali var. ancak kamuoyu baskısı biraz fazla olduğundan bu tercihinden dönebilir. dönse de en fazla bir futbolcuyu değiştireceğini düşünüyorum. keseceği futbolcunun ozan, yerine oynatacağı futbolcunun ise sosa olduğu kanaatindeyim. defansta ise yine lemos-zanka ikilisi olacaktır. bekler belli, hücum ise muhal. karbonat erol bile hücumda kimi oynatacağını şu an bilmiyor. ferdi’yi kesebilir. thiam ve valencia’yı koymak zorunda kadroya. diğer kanat için ise altı alternatif var.

  neyse bu kadar tiyo yeter erol bulut’a.:)
 • 295
  valla ben kendisini kötü bir teknik direktör olarak görmüyorum. şahsi düşüncem, gelişime açık fakat yetenekleri kısıtlı bir teknik direktör olduğu. yani gelişse dahi çok büyük yerlere geleceğini sanmıyorum. büyük takımlar dışında ilk 5'e oynayan takımlarda görev alabilecek ortalama bir teknik direktör.

  ama şu videoda gördüm ki fenerbahçe macerası biraz fazla yük bindirmiş omuzlarına, bu yükün altından kolay kolay kalkamaz;
  https://twitter.com/.../1308296392259977216

  olası galatasaray mağlubiyeti sonrası tahtı sallanır, ortalama gidişatta sezon sonu, kötü gidişatta devre arası yollar ayrılır diye düşünüyorum.