• 30
  17 ağustos 2019 st.pölten rb salzburg maçında yine çok acayip bir kafa vuruşuyla gol atmış oyuncu.

  ayrıca bahsi geçen maçta 2 gol 1 asist ile oynamıştır.ligde ilk 4 maçta 6 gol 2 asist gibi muhteşem istatistiklerle avusturya ligine fazla olduğunu gösteriyor.seneye la liga ya da premier lige gidebileceğini düşünüyorum.en kötü ihtimalle ise rb leipzig'e geçer.

  güç,hız,teknik.her şey bu arkadaşta var gibi.ilerleyen dönemlerde takip edip entry girmeye devam edeceğim.

  https://streamja.com/LEp6
 • 31
  en büyük keşkelerimden.

  hatırlayan vardır belki. geçen yıl yaz transfer döneminde fatih hoca teknik ekipten birileri oyuncu izlemeye gitti demişti. sonra norveç'te oldukları ortaya çıktı. inşallah haland'tır demiştim. sonrasında da karakullukçu anlaşıldığını ama ödeme planı yüzünden alınmadığını söylemişti. çok büyük futbolcu olacak. ahlar vahlar içinde izleyeceğiz.
 • 35
  "nerede kardeşim scout transferi" diye mesnetsiz eleştiri yapanların uğraması gereken başlık. bu adam 18 yaşında tespit edildi, beğenildi. takımı 3 milyon € peşin istedi. ancak bizimkiler 1 yıla yayılmış ödeme planı önerince iş arada kaldı. daha sonra salzburg ise 4 milyon + 1 milyon bonus ile bitirdi bu işi.

  gözlemcilik ile ilgili konuya binaen; (bkz: #2498020)
 • 36
  kendisinin transferinde sorun peşin para verip verememek değildi ki, ffp yüzünden harcayabileceğimiz paramız yoktu.
  ben dün kelebek etkisi ile ilgili bir entry girmiştim ama moderasyon başlığı komple sildiği için entry de silindi:)
  ben orda forvet ismi olarak lebogang mothiba yazmıştım ama bu isim haland da olabilirdi.
  ilgili enrty;

  --- alıntı ---

  ya aslında buna kelebek etkisi denir mi bilmiyorum ama yanlış tercihlerin bizi getirdiği noktaları düşününce aklıma bu başlığa yazmak geldi.
  iş işten geçtikten sonra yazmak kolay tabii ama yaklaşık 1 yıl önceye tekrar gidebilsek her şey daha farklı olabilirdi.
  emre akbaba transferini burda en çok isteyen insanlardan biriyim, en önemli sebebi de yabancı sayısıyla ilgili sıkıntıydı.
  ama o dönem aynı mevkinin oyuncusu olan bonservissiz adrien thomasson'u alsaydık, emre için verdiğimiz parayı forvet transferine ayırabilirdik.
  gomis'i 26 ağustos'ta satmıştık... lille kulübü transferin son günlerinde lebogang mothiba'yı artıya geçmek için 4 milyon euro'ya satmak zorunda kaldı.
  o maliyetlere biz de onu transfer edebilirdik.
  yani 2018-2019 sezonuna forvetsiz başlamamış olurduk.
  2019 ocak ayında elimize geçen bütçeyi panik halinde diagne'ye vermek yerine mesela ismail bennecar'a harcayabilirdik veya başka bir futbolcu olabilirdi.
  yani aslında bize doğru gibi gelen bir transfer yanlış bir hamle olabiliyor

  --- alıntı ---
 • 37
  basiretsizlik, beceriksizlik, plansizlik, öngörüsüzluk gibi sebeplerden ötürü transfer edilemeyip elimizden kacan, ah vah edecegimiz bir futbolcu.

  hic kimse ffp vs demesin. son dakika hadi madem alalim diagne'ye, sirf transfer calimi olsun emre akbaba'ya o paralari verene kadar, bazi seyler dusunulseydi ne ffp olurdu ne parasizlik olurdu. 2sine verilen paralarla 5 tane bu adamdan alinirdi. kendimizi kandirmaya gerek yok.

  onemli edit: alinan oyuncularin zamaniyla haland ile yapilan transfer gorusmelerinin zamaninin tutmamasi konusuna takilmayalim. benim dikkat cekmek istedigim nokta, öngörüsüzluk ve plansizlik.