• 174
  masum değildir. birçoğu gibi tetikçilik yapmıştır.
  ben neyi merak ediyorum biliyor musunuz?
  hepimizin işi gücü var, ailesi var, anası babası var.
  bir kötülük yapacağımız zaman, aynısı bizim de basımıza gelirse diye düşünmüyor muyuz?
  kötülük etmemeye programliyoruz kendimizi.

  bu ve bunun gibi adamlar, hiç düşünmüyor mu?
  ben bir meslek yapıyorum ve hak yiyorum.
  küfür yiyorum, beddua ediyorlardır bana diye.

  şahsen ben kendisine ağzımda, elimde ne varsa yolladim.
  bereketini görsün.
 • 175
  süper lige ilk çıktığı maçlarda çok cesur kararları ve düdükleri ile takdirimizi kazanmış bir isimdi erkan özdamar.

  korkmadan işini düzgün yapmaya çalışıyordu.

  yalnız servet yardımcı ve mhk'leri, ali palabıyık, abdulkadir bitigen gibi isimlere galatasaray maçında gri pozisyonda verdikleri kararlar nedeniyle uzun süreli cezalar verince, tam tersi galataaray aleyhine hata yapsan da sonraki maçta yine görev alacağını gören hakemler bizim maçlarımızda artık lehimize karar vermeye korkar oldu.

  bakın yıllık geliri 600-700 bin tl olan bir iş yapıyorlar. ortada çok büyük bir para var. bunu riske atamazlar, bu sebeple de türkiye'de tff ve servet yardımcı, kurulları, adamları gitmedikçe hiçbir şey değişmez.

  16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçında tek bir pozisyon kendisinin rahat olmadığını ve üzülerek söylüyorum ki üstte bahsettiğim şey sebebiyle işine saygısının olmadığının net örneğidir.

  kamara'nın boey'i çektiği pozisyonda çok net şekilde sarı kart vermek için gelirken(hakem refleksi) yolda aklına kamara'nın sarı kartı olduğu geldi ve maçın 2. yarısında, sarı kartı olan, maç içinde defalarca uyarılarına kulak asmayan adamı tekrar uyardı.

  o anki vücut dili, o anki yüz hali o kadar net şekilde huzursuzluğunu, mahcubiyetini hissettiriyordu ki, bazılarınız onu hissetmiştir eminim.

  maçtan sonra, gece uyumadan önce ve birkaç gün bu hissi yaşayacak...

  ta ki abileri cüneyt çakır, fırat aydınus gibi vicdanını kenara bırakıp, kaşar olana dek...
 • 176
  16 ocak 2022 hatayspor galatasaray karşılaşmasında net gördüğü ve zaten topa vuramayacak olan mama diouf'un alparslanın müdahelesi ile yerde kalmasına kendinden emin bir şekilde devam dedi. bir önceki pozisyonda da kerem'in aldığı diz darbesine kerem sahtekar olmayıp düşmediği için penaltı çalmamıştı. burada var denilen hakemleri de manipüle eden mekanizma devreye girdi. kerem de çağırmayan var mama diouf'ta çağırdı. 1.hakemler var çağırınca zaten var'a teslim oluyor. tabi içine sinmedi bu sefer madem verdim penaltıyı alparslan'ı atmayayım dedi. hani ulenberg bunlara 2. sarı ancak uzaydan görünecek kadar barizse verin demiş ya, işte onun arkasına sığındı. muhakkak devre arası atsamıydım acaba diye kaşınmaya başladı sonra 2. yarı da kamara ile eşitledi. 3. gol öncesi boey'in çekilmesini de muhtemelen diagnenin rize deplamanındaki golündeki gidişine benziyor dedi onu da eşitledi. kafalarında 40 tilki ile maç yöneten decision making kavramından uzak normalde hiçbir meslek dalında başarılı faaliyet gösteremeyecek insanlar hakem oluyor demekki.