• 682
  1996-2020 arasındaki periyotta galatasaray tarihinin en bahtsız teknik adamı. bu adama cidden eli yüzü düzgün 1 tane transfer yapılmadı. öyle skibbe'lere, tudor'lara alınan adamların yanında esamesi bile okunmaz kendisine yapılan göstermelik transferler ve ona rağmen, lucescu, hamzaoğlu ve feldkamp'la birlikte terim dışında galatasaray'ı şampiyon yapabilmiş bir teknik adamdır kendisi.

  2005-2006 sezonunda geldiği galatasaray'a hemen hemen hagi'nin eksiğimiz çok diye nitelendirdiği 2004-2005 sezonundaki kadrosu ile mücadele etmek zorunda kalmıştır.

  2005-2006 sezonu yaz transfer dönemi

  gelenler
  sasa ilic*
  marek heinz*
  altan aksoy*
  yalçın ayhan(*

  gidenler
  franck ribery *
  flavio conceiçao*

  2005-2006 sezonu ara transfer dönemi

  gelenler
  emre aşık

  gidenler
  suat usta
  altan aksoy

  görüldüğü gibi hagi'nin 100. yıl için bizzat kendisinin yetersiz dediği kadrosundan bir de ribery ve conceiçao'yu kaybettiği halde pratikte sadece ilic'den katkı alarak 83 puan toplattı. o dönem ki kadro kalitesiyle tromsö'ya elenilmesi çok da anormal değil demek ki. bir de tabii hagi'nin beğenmeyerek ankaraspor'a kiralattığı ümit karan'ı geri çağırıp iyi de katkı aldı.

  2006-2007 sezonu daha da vahim. adamcağıza "sen geçen sene müthiş iş başardın aynı kadroyla devam et yine 83 puan toplarız" gibisinden sözler söylendi. şampiyonlar ligi için carrusca ve inamoto alındı. fıkra değil, gülmeyin. şampiyonlar ligi'ne inamoto, carrusca, cihan haspolatlı ve orhan ak'larla gönderdiler takımı. sonra bir de gruplarda ancak 4 puan toplattı diye gerets suçlandı. sıfır çekebilirdik biz, tarihimizin en kötü kadrosuyla gittik şampiyonlar ligine.

  2006-2007 sezonu yaz transfer dönemi

  gelenler
  junichi inamoto*
  marcelo adrian carrusca*
  okan buruk*
  mehmet topal
  tolga seyhan

  gidenler
  alioum saidou
  marek heinz
  yalçın ayhan
  volkan arslan

  2006-2007 sezonu yaz transfer dönemi

  gelenler
  yok

  gidenler
  yok

  ikinci sezonunda hiçbir transferden fayda göremeyen gerets, kiralıktan dönen altyapı oyuncusu arda turan'ı kazandırdı o sezon türk futboluna. ve tabii 2005-2006 sezonundaki mucizevi olaylar yaşanmayınca o kadronun gerçekte toplayabileceği puan olan 57 puan toplayarak üçüncü olabildi galatasaray. sonra da takımı üçüncü yaptı diye gerets başarısız bulunup gönderildi.

  skibbe'ye kewell, baros, meira de sanctis'i veren,
  rijkaard'a keita, elano, neill, dos santos'u alan,
  prandelli'ye melo'lu sneijder'li muslera'lı takımı emanet eden,
  tudor'a gomis, feghouli, fernando, mariano, denayer alan yönetimler sana insua'yı, pires'i çok gördüler, inamoto, heinz, carrusca ile idare et dediler.

  sen ona rağmen gittin 83 puan topladın yüzümüzü kara çıkarmadın. galatasaray tarihinde en kötü transfer sezonlarına denk gelen ona rağmen şampiyonluk elde eden büyük teknik direktör.