• 661
  kadro kalitesi-performans bakımından 2001-2002 lucescu' dan sonra 2005-2006 sezonunda galatasarayımıza en iyi futbolu oynatan eski teknik direktörümüz.

  2005-2006 sezonunda alex, anelka, appiah, aurelio, luciano, nobre gibi yabancıları bulunan fenerbahçe' ye, saidou, iliç, song, tomas gibi oyuncularla kafa tutmuş, kadrosundaki tüm oyuncuları maksimum verim alabilecek şekildeki taktik ve oyun anlayışıyla sahaya sürmüş, yeri geldiğinde kazanmak için necati, ümit, hakan, hasan, kabze ve iliç gibi hücum gücü yüksek oyuncuları aynı anda sahada tutarak, efsanevi şampiyonluklarımızdan birine imza atmıştır. gelen bu mucizevi şampiyonluktan sonra lucescu gibi kovularak ödüllendirilmemiş, bir çok eksiği bulunan kadroya yetersiz carrusca, futbolu unutmuş inomoto ve ortada kalmış 32 yaşındaki okan buruk eklenerek bir sonraki sene veda etmesine sebep olunmuştur. eminim ki kendisine geniş ve istediği oyunculardan kurulu bir kadro kurulsaydı türkiye' de ve avrupa' da daha büyük başarılara imza atabilirdi.
 • 662
  "yabancı hoca başarılı olamıyor yeaaa" tayfanin kasten ustunu orttugu ya da ahmakliktan gozden kacirdigi gibi turkiye'de futbol adamligi camiadaki lobi gucuyle alakali. isini iyi yapmak yeterli olsaydi, ikinci terim donemi diye bir sey hic yazanmazdi. bir iki sezon daha lucescu ile calissak bambaska bir takim olabilirdik.
 • 663
  kendisi 1954 doğumlu, yani 65 yaşındadır.
  kendisinin teknik direktörlüğünü ve oynattığı futbolu kenara koyarak konuşacak olursam...

  galatasaray'a gelmiş en şık teknik direktör, en jön teknik direktör kendisi olabilir. ayrıca galatasaray'ın organize ettiği etkinliklierin ve istanbul'da balo ve sanat sergilerinin değişilmez simasıydı. tabiri caizse ''james bond'' gibi giderdi. karizmanın vucut bulmuş şekliydi kendisi. hele bir fenerbahçe maçı sonrası kafası yarıldıktan sonra yardım istemeden o dik duruşunu hala düşününce tüylerim diken diken olur.

  fenerbahçe maçında kafası yarıldıktan sonra muhabirin '' kafanız yarıldı neler söylemek istersiniz?'' sorusuna ''uzatmaya gerek yok, iyi nişancıymış'' diyecek kadar sağ duyu sahibi birisidir.