• 366
  bittikçe bitiyorsun ergün.
  arsenal'e attığın penaltıyla akıllarda kalsaydın keşke.

  1994 yılında transfer olduğu galatasaray'da 13 sene forma giydi.
  o forma giydiği 2005-2007 arası son iki yıl da artık uzatmaları oynadığı dönemdi. buna rağmen 2007 yılında sözleşmesi uzatılmayınca gaziantep'de de bir sene futbol oynamaya çalıştı ve futbolun onu bırakalı üç yıl olduğunu o sırada fark etti. artık son yıllarında o kadar kötüydü ki eski yıllarında attığı o muz ortaları artık eski açıktan toplar olmuştuk.

  yani 32-33 yaşında pili bitmişti aslında.
  şimdilerde verdiği demeçlerle de futbolunun üzerine bilgi ve birikim olarak ne kadar zayıf olduğunu gösteriyor.

  daha 1-2 hafta önce youtube'da verdiği bir mülakatta sakinliği üzerine konuşulurken (bence) büyük bir pot kırmış ve roma maçında tüm takım arkadaşları can havliyle polisle mücadele ederken kendisi olayları sahanın diğer bir ucundan izlediğinden bahsetmiş.
  yetmemiş.
  biz holigan değiliz, tribünlere oley çektirmem, üçlü yapmam vs. demiş.
  şimdi yine yetmemiş.
  trt ekranlarında yabancı sınırı savunuculuğu yapmış, hem de 13 sene forma giydiği kulüp kurumsal olarak yabancı sınırı karşıtı duruş sergilemişken...

  bittikçe bitiyorsun ergün.
 • 367
  ben de yabancı sınırına karşıyım fakat kendisi istediği düşünceyi söyleyebilir. bu onu benim gözümde küçültmez ya da kendisini bitirmez. yalnız şunu da söyleyeyim, kabul etmediği yabancılardan biri* olmasa bugün hepimizin sevdiği efendi adam olmaz, sarı kırmızılı formayı giymiş vasat veya vasatın biraz üstü bir oyuncu olurdu. hagi'njn takım arkadaşlarına yaptığı katkıyı hangi türk oyuncu yapmış merak da etmiyor değilim.
 • 368
  kimse kusura bakmasin ben hagi'yi seviyorsam galatasarayli oldugu icin seviyorum, melo'yu seviyorsam galatasarayli oldugu icin seviyorum. ergun'u de galatasarayli oldugu icin severdim. isminden degil onun onundeki sifattan dolayi. eger galatasaray olmasaydi hicbirini sevmeyecektim. ben kendisine efsane, galatasarayli ergun diyorsam o da bir galatasarayli gibi davranip galatasaray'in cikarlarini gozetmeli, yok ergun gibi olmak hakki degil mi derseniz hakki. o zaman da ergun penbe olur galatasaray efsanesi buz adam ergun olmaz benim icin.
 • 369
  efsane kadrodaki birçok oyuncu gibi aynı düşüncelere sahiptir. yurt dışı görmemiş ya da gidip, 6 ay sonra dönen her futbolcu gibidir kendisi de. bahsedilen trt'deki programı izledim. hala bizim zamanımızda 3 tane yabancı vardı diyor.

  tarih, her dönemin kendi şartları ile değerlendirilir. örnek vermek gerekirse real madrid gibi takımın bile kadrosunda devamlı oynattığı raul, morientes, salgado, hierro, cassilas, helguera, guti gibi ispanyol oyunculari vardı. şimdi adamlar kaleye bile 2 yabancı oyuncu ile yola çıkıyorlar. ispanyol kaleci mi kalmadı dünyada? bir akıllı sizsiniz cidden. artık devir değişti çelik bile değişti bu efsane kadrodakilerin zihniyeti degismedi.

  bu arada kendisiyle hali saha maçı yapmışlığım vardır. çok ilginç bir histi yarım saat anlamamıştım ne olduğunu.