• 306
  çocukluk kahramanlarımızın "belki ileride yorumculuk yaparım" düşüncesiyle yanlış işler yaptığını, hayal etmek bile insanı kahrediyor! yanlış olduğunu bile bile... arda'nın faydası olamayacağı ortadayken... galatasaray'a zarardan başka bir şey getirmeyecek, biri için yalan yanlış konuşmaların başka açıklaması yok!

  - ergün abi hadi be abi..
  + olmaz arda rte bile sizin için "ruhsuz onlar" dedi ampute maçı sonrası.
  - ya ergün abeeee..
  + taraftar seni istemiyor. anla artık be koçum. bak beni seviyorlar ama yine de giydirirler ama.
  - ya onlar seni seviyor. birşey demezler sana.
  + olmaz ardacığım. beni zor durumda bırakma.
  - abi nolcek yaaaa... alt tarafı "gelmek istiyor" dicen işteee...
  + ben onların gözünde efsaneyim. böyle bir şey yapamam.
  - bugün sen benim sırtımı kaşı. yarın ben senin sırtını kaşıyım ergün!
  + lan!
 • 308
  buz adam sıfatıyla adam lakabını kendisine biz vermiştik. geri almasını da biliriz. arda turan'ın galatasaray'a dönmek istediğini biliyor ve iletiyor olabilir. bunda sıkıntı yok. bu haberdir. ama milli takımın başarısızlığı ile alakalı yabancı futbolcu sayısına dokundurması....

  işte bu tam anlamıyla profesyonelliği yalayıcılıkta bulmuş yeni türkiye stili medya mensuplarının tarzı, tavrı. yapma ergun penbe. rezil etme kendini.

  adamım ben diye dolaşmak zorunda kalma sağda solda.
 • 309
  gündemde olan hamaset, kokuşmuşluk dolu konulara girerek bizleri şaşırtmış ve üzmüş olan galatasaray efsanesi.

  buz adam, bu konularda artık asıl söylenmesi gerekenleri, gerçekte bu durumun nasıl analiz edilip, nasıl sonuçlara ulaşılması gerektiğini sen aslında hepimizden daha iyi biliyorsun. sen bu kulübün efsanesi olurken, bu şimdi savunduğun adamların yaptığı hareketlerin hangisini yaptın? ya da yine senin gibi şu an bu şekilde konuşan takım arkadaşlarından hangi birini bunları yaparken gördük? hele özellikle senin bu konuda tam farklı düşünüyor olman lazım, sahadaki başarın dışında şu kadar kaynak ile araştırsak belki bir, bilemedin iki haberini buluruz.

  eleştirildin de gazeteci mi dövdün? dövdün de o zamanlar normaldi, şimdi mi anormal oldu? yoksa siz de "burası tam yeri" deyip levent özçelik'e falan saldırdınız da bizim mi haberimiz olmadı? hangi avrupa mağlubiyeti sonrası seni pişmiş kelle gibi sırıtırken gördük? ben senin adını herhangi bir prim pazarlığında da hatırlamıyorum? yoksa siz uefa kupası için canınızı dişinize takarken, hagi, popescu da helikopter mi bakıyordu?

  o kadar üzüldüm ki senin şu açıklamana. ya bana deseler gerçek profesyonel türk futbolcu göster tarihten, ilk seni sayarım. neyini bu adamların kendinle özdeşleştirdin de, böyle bir demeç veriyorsun. yabancının, sen iyi oldukça seni yerinden bile kıpırdatamayacağının "kemik" gibi yaşayan kanıtısın sen be ergün. sen iyi yabancılar ile harmanlanan bir türk takımının yazdığı tarihin bir parçası olan bir türk futbolcusun. uefa kupası finalinde topu yan ağlara gönderen adamsın, yanılmıyorsam ilk penaltıydı, bir allah'ın kulu çıkıp ilk penaltıyı bir yabancı atmalı mı dedi sana o gün? bırak bu hamaseti ya ne olur bari sen yapma!

  saha dışında bir olayı bile olmayan sensin, hatta o zamanlar bizim diğer futbolcuların verdiği bir röportajda ağırbaşlılığın, ananın ak sütü gibi helal kazandıklarını nasıl iyi yönettiğin aklımda, bulursam buraya eklerim. şurada yine ananın ak sütü gibi helal maseratini hangimizin gözüne soktun, o araba ile futbolu, galatasaray'ı, milli takımı boşlayıp karıya kıza yürüdün de (kaldı ki isteyen istediğine de yürür bu adamlar genç ama topunu oynamak, asgari mesleğe ve insana saygı standardını tutturmak şartı ile), evinden gazeteci aldırdın da, biz de aa çok normal dedik o gün, bugün mü çark ettik?

  sen bugün yolunu yaptığın adamların, anlayışın anti tezisin, kendin anladığımız kadarı ile farkında olmasan da. gerçekten çok üzüldüm senin açıklamana, bırak hocam bu kendi menfaatlerini düşündükleri için yeniçerilik yapan, oldum budalası olup, her boka maydanoz olan bu bezirganları, bunlar diyor ya "adam", bizim gözümüzde senin profesyonel hayatın ve başardıklarındır "adamlık".

  bak bu gelsin dediğin "adam"dan bütün ülke nefret ediyorken, bizleri geçtim, seni sevmeyen fenerbahçeli bile bulamazsın. işte bu yüzden senin karakterindeki insanlar başımızın tacı, bu yüzden bu kulübe senin gibileri yakıştırıyoruz, bu yüzden diğer bezirganlara gelme diyoruz.

  gerçek ve gurur duyulacak bir "galatasaray efsanesisin". böyle demeçler yerine, seni senin karakterinde gençler yetiştirirken görmek bizi mutlu edecektir.
 • 310
  demiş ki;

  --- alıntı ---

  arda,galatasaray'a gelir ve seyirci desteği görürse patlama yapabilecek arda'yı görebiliriz.

  --- alıntı ---

  elimizde mi patlayacak ben anlamadım şimdi? başka şansı yok çünkü bu saatli bombanın. bir gün, bir yerde patlayacak ve herkese zarar verecek. barcelona bu yüzden göndermek istiyor, başka kulüpler bu nedenle talip olmuyor. çıkan haberlerin tamamı ahmet bulut ve kendisi kaynaklı. yok arsenal istiyormuş, yok mancester united görüşmüş falan ingiliz basını bir tarafıyla gülüyordur bu haberlere. neticede eğer gelirse kesin bizim elimizde patlar, başka türlü bir patlama beklemiyorum ben kendisinden.

  gelmemesi için gerekli siperlerdeyiz!
 • 311
  uefa kadrosundan düzgün diyebileceğimiz 2-3 adamdan biriydi kendisi. yanılmışız galiba.

  edit: yahu hangi destekten, patlamadan bahsediyorsunuz anlamıyorum. arda'nın derdi futbol oynamak değil öyle olsa 1-2 günlük izinde şu formsuzluğunu düşünüp çalışmak yerine oraya buraya kaçmaz. e ergün penbe kaç senedir futbol oynadı bunu göremiyor mu ? sırf yerli diye evlat diye övmek, arkasında durmak zorunda hissediyor işte kendisini.

  geçen sene galatasaray zor durumdayken teklif yapınca "komik teklif" oluyordu ne değişti ? şimdi galatasaray iyi durumda ama arda bitik durumda. üstelik bunu da geçtik sanki galatasaray'ın arda'ya ekmek gibi su gibi ihtiyaç var havası yaratılıyor. rıdvan bile arda'yı galatasaray'a istiyor ne acayip. hani arda en formda dönemini yaşarken "henry'nin yerine koy sırıtmaz" diyen rıvdan.
 • 313
  arda üzerinden kendisine vurulmaya başlanan, efsane kadronun efsane efendi futbolcusu. bu adama laf eden muhtemelen kendisini izlememiştir. izleyip de laf ediyorsa o zaman durum daha vahim. yahu arkadaş, kimse fikrini de mi söyleyemeyecek? kimsenin kimseye saygısı da mı kalmadı? nedir bu yahu, birileri de size çıkıp 'vay sen arda'yı nasıl istemezsin?' diye laf sokup hesap mı soruyor? sözlükçe kafayı yemek üzereyiz. gelmesin diyenler gelsin diyenleri karşısında görse baya baya vuracak herhalde.
 • 314
  arda galatasaray’a gelmemeli, getirilmemeli.

  bunun sebepleri bir cogumuzca malum.

  ancak ergun penpe soylediklerinde bence hakli. arda turan, seyirci destegi gorse ve sahiplenilse patlama yapamaz mi? arda turan tam kapadite oynayabilse bu ligin acik ara rn iyi oyuncusunu katlayip cebinr koyar. ergun dediginde hakli, neden saldiriyorsun adama?

  adamin yanildigi, taraftarin patlama yapmasindan degil takimi patlatmasindan korkmasi. ben de ergun gibi dusunuyorum fakat bu riskin alinmamasi taraftariyim. ergun’e katilmamak icin dusunmeden hareket etmek gerek. adamin dedigi coo basit. destek goren mental olarak saglikli bir arda galatasarayda patlama “yapabilir”. yapar da degil bakin, olabilir diyor. olacak degil.

  kesecek adam aramayin.