• 3671
  “maçlardaki yüksek adrenalin ile doğal yaşantıyı birbirine karıştırmamak lazım. ben, obradovic’in oyuncularıyla bir baba-oğul, ağabey-kardeş ilişkisi içinde olduğunu çok iyi bilen bir insanım. biz antrenörler olarak molaların canlı ve sesli şekilde ekranlara getirilmesinden son derece rahatsızız. kameraların sürekli zoomlayarak molalarda taktik toplantılarının içinde olması hoş değil. sezon başında da bu hoşnutsuzluğumuzu euroleague yönetimine bildirmiştik. molalarda ve taktik toplantılarında antrenör ile sporcular arasında yaşananlar özeldir.”
  (bkz: zeljko obradovic/#2805528)
  başını kuma saklayanlardan tiksindirten hoca.bu sene hocalarımız tokat üstüne tokat atıyor ama anlayana tabi.
  (bkz: fatih terim/#2774159)
  eleştirdiğim insanlar gibi yaptığım düşünülmesin, olayları kişilere göre değerlendirmiyorum, her insanın hata yapabilir, hata yaptıysa onun hatasını fanatizm boyutunda savunmam.
  ergin ataman ve fatih terim gerek profesyonel becerileri gerekse de aidiyetleri ile kendisini hınçla eleştiren, alçaklık boyutunda saldıran kesimlerin inanılmaz imrendikleri isimler.
  ergin hocanın obradovic'e yönelik bu desteğe bile "ama" ile yaklaşacaklar. ilımlılar bile belki bravo diyecek ama ilk fırsatta içlerindeki kıskançlığın yarattığı öfkeyi kolaylıkla dışa vuracaklar.
  yanlış yaptığı anda beş sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla medeniyet kasan ibne basın bakalım ergin hocanın bu desteğine ne kadar yer verecek.
 • 3672
  bence hoca yanlış yapıyor.

  obradoviç'e destek, fenerbahçe basketbol takımının ne kadar iyi olduğundan dem vurma fln boş işler. hoca ne kadar ılımlı olsa da karşısında grup tamamen çakallardan oluşma. baştan sona!

  misal fenerbahçe'yi yendin mi; çık de ki benim için kolay işler bunlar her sene tokatı vurup geçiyorum. obradoviç küfür mü etmiş, çık de ki onu bana değil başkanlarına sorun.

  alemin centilmeni sen misin hoca, boş koy gitsin, her fırsatta vur geç bu şikecilere, hem de başından sonuna!
 • 3673
  yıllardır fatih terim ve ergin ataman'ın yaptığı şeyi obradoviç yapınca eleştirmek bana saçma geliyor. fatih terim'in 3. gelişince bir elazığspor* maçı hatırlarım, fatih terim 90. dakikada emre çolak'a penaltı yaptığı için azına geleni söylemişti. keza ergin ataman kendi oyuncusuna tokat atmıştı. bu tür olaylar bizim insanlarımızın ve bizim takımlarımızın gerçeği, doğru olmasa da kabullenmek lazım.

  o gün fatih terim ve ergin hoca ne kadar haksız ise bugün de obradoviç o kadar haksızdır. yapılan doğru değil kesinlikle ama bu adamlar 50 senedir sporun içinde bu kadar adrenalin ve stresle boğuşurken hata yapmaları da çok normal.

  ergin ataman da bunu çok iyi anladığı için obradoviç'i destekleyen bir açıklamada bulunmuş.
  biz klavye başında oturup herkesten mükemmellik bekleyenlerin istediği bir açıklama olmadığı doğru ama kim mükemmel ki beyler. herkes hata yapar. ne yani fatih terim onu çekme, bunu çek deyince gülelim de, obradoviç küfür edinde kınayalım mı? yapmayın, komik oluyor.

  not: bu bir obradoviç güzellemesi değil, sadece yanlış ama sporun doğasında olan bir olayı dürüst ve adilce değerlendirip kendimize itiraf etmemiz gerektiğini söylüyorum. fatih terim'i ne kadar sevdiğimi önceki entrylerimde bulabilirsiniz.