• 3468
  galatasaray kulubu uyesidir ve sartlarini yerine getiren her galatasaray uyesi gibi genel kurulda oyunu atma hakkina sahiptir. nitekim kendisi de bu hakkini kullanmistir. bu sebeple elestirilmesi manasizdir. fakat ataman bununla kalmamis bunu ilan etmis, adina reklam ya da sov ne derseniz deyin, galatasaray taraftarinin hosuna gidecek bir fotograf ve mesajla bunu yayinlamistir. https://twitter.com/...s/954659808002625536 iste burada ergin ataman'in calistigi kulube saygisi olmadigini goruyoruz. ataman yeniden bjk koçu olsa oyle bir fotograf ve mesaj yayinlayamaz. rakibi galatasaray'a boyle goz kirpamaz.

  ben galatasaray koçu boyle bir sey yapsa istifasini isterim. boyle saygisizlik olmaz. efes taraftarini da son derece kirmistir bu yaptigiyla. yakismiyor.
 • 3472
  is ahlaki o kadar üst seviyededir ki hangi takımlı olduğunu gizleme gereği duymamakta, açık açık ifade edebilmektedir. çünkü bilir ki çok sevdiği galatasatay kendisine rakip olursa duygusallığı bir kenara bırakıp yönettiği takımın kazanmasi için her şeyi yapar. iste sadece kontratta yazan rakam söz konusu olunca profesyonel olanların pek de anlayabileceği bir durum değildir bu.
 • 3473
  beşiktaş koçuyken 2012 yılında yarı final serisinde galatasaray'ı elemiştir ve beşiktaş'ı şampiyon yapmıştır. şampiyonluk yolunda verilen yemekte hesabı gs bonus kartı ile ödemiştir beşiktaş yöneticilerinin önünde.

  profesyonellik böyle birşeydir. daha geçen hafta anadolu efes ile takımımıza karşı galibiyet kazandı ergin ataman. gözümüzün yaşına da bakmaz profesyonellik söz konusu olunca ama camiamızdan biridir ve öyle kalacaktır. herkes de onun galatasaray'lı olduğunu bilecektir, gerçek galatasaray'lı olduğunu.

  yolumuz tekrar kesişsin hocam, sen güzel demlen efes'te, oktay hoca da galatasaray'ı toparlasın tekrar euroleague'de buluşalım.
 • 3477
  efes taraftarı baksa baksa başarıya bakar. öyle bir arma sevdası durumu mu var? efes'in olayı ne ki?

  türkiye'de basketbolun gelişimine ve sevilmesine müthiş katkı vermişlerdir? özellikle 90'ların başından itibaren.

  fakat sanki efes yönetimi ergin ataman'ın gs kongre üyesi olduğunu ve galatasaraylı olduğunu bilmeden görevlendirmiş gibi konuşmanın lüzumu yok.

  ve evet ergin ataman bu saatten sonra beşiktaş'ı da fener'i de çalıştıramaz. fakat bu durumun kendisinin de pek umurunda olduğunu zannetmiyorum.
 • 3478
  galatasaray kongresinde, bir kongre üyesi olarak yasal yükümlülüğünü yerine getirip oy kullanması ve ayrıca koçluk kariyeri sonrası gelecek planlarından bahsetmesi; galatasaraylıların oluşturduğu galatasaray sözlük'te aman efes pilsen taraftarına ayıp mı ediyor diye duyar kasılmasından daha etiktir. çünkü galatasaray sözlük'te yapılan bu anadolu efes cengaverliğinden sözlük üyesi bir galatasaraylı olarak ben rahatsız oluyorum. en azından bir teoriye göre olmalıyım. mantıkları çatıştırınca bu sonuç ortaya çıkıyor. sanıyorum efes pilsen taraftarı kadar galatasaray taraftarı da saygıyı haketmekte... eğer ortada bir saygısızlığın varlığına inanıyorsanız eğer benzer bir hataya lütfen siz düşmeyin.

  ayrıca şunu da belirtmek istiyorum; insanları rahat bırakmak lazım. onlarca futbolcu 2 gol atınca hedefim avrupa diye açıklama yapıyor... kaçına tepki gösteriyorsunuz? geçiniz bunları. insanların hayalleri ve planları olabilir. 2 senelik sözleşme imzaladığınız diye hepsini size satmak zorunda değiller. ergin ataman galatasaray kongresine gelerek oyunu kullanmış, hedefim galatasaray başkanlığı diye de basketbol kariyeri sonrası için planlarını açıklamıştır. hiç bir zaman gizlemediği maneviyatını ortaya koyması kimi niye zedeliyor anlamıyorum? atletico madrid'de oynayan arda ben burada galatasaraylıları temsil ediyorum bla bla derken kimse atletico madrid taraftarının haline üzülmüyordu? eleştirirken samimi olmakta fayda var.

  ayrıca galatasaray'dan gönderilişi de malumdur. buna rağmen galatasaray düşmanlarıyla kader ortaklığı yapmamış, mağdurum da mağdurum diye zırlamamış, galatasaray'a dönmek için de her an her türlü fedakarlığa hazır olduğunu hissettirmiştir.

  böyle galatasaraylı dünyada tektir. onu bulduk, kıymetini bilmek lazım. bence ergin ataman'ın galatasaray'a yaşatacağı çok güzellik var gelecekte. o geleceği yoketmek için çaba sarfetmenin galatasaraylılara faydası yok.
 • 3479
  her kuşu hallettik sanırım sıra leylekte;kendisi değil efesi fenerbahçeyi bile çalıştırsa gelip oyunu kullanmakla yükümlüdür...
  seçim galatasaraylıların seçimidir...gelecekte kulübe başkanlık gibi bir arzusu varsa dile getirebilir ki bizim problemimiz olmadığı gibi kendisinin problemi değildir...
  çalıştığı kuruma ayıp etmemiştir olduğu tarafı belli etmiştir ki 2 hafta önce bile değil 20 sayıya yakın fark yediğimiz takımın koçudur...
  oktay mahmuti de benim gözümde aynıdır...popülist yaklaşmamış kızılyıldız taraftarıyım demiştir...üyesi ise gidip sırbistanda oyunu kullnabilir başkanlığa aday olabilir fakat kızılyıldız maçında ki en zor döneminde bile bile takımımın kaybetmesini sağlarsa işin rengi değişir...
  kendisi galatasaray efsanesidir...günü geldiği zaman başkanlık hedefini doğru projelerle değerlendirirse seçimi kazanmasını da isterim...