• 1484
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçını statta izledim. ben bu kadar durağan oynayan forvet hiç görmedim. fatih terim 3 kere kenara çağırıp uyardı. ama şunu da es geçemem ki eren o kocaman fiziğine rağmen ne top saklayabiliyor ne de hava toplarında etkili olabiliyordu. herif bu maçta hemen hemen tüp kafa toplarına vurdu. o kadar çok savunma oyuncularının dengesini bozdu ki çok şaşırdım. hocanın fırçaları işe yarıyor demek. sahada ruh gibi gezmez ise bu kadro ile illa ki işe yarar.
 • 1485
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında çok önemli bir performans gösterdi. attığı 2 golün yanında, biri ilk yarıda diğeri ikinci yarıda olmak üzere 2 çok önemli savunma hamlesi yaptı. savunmadan ve kaleden gelen tüm hava toplarında ya topa vurdu ya da rakip savunmacıları bozdu. bu performansını sürdürürse, antrenmanlarda arzulu olursa takımı genlerinde olan dizilim 4-4-2'ye iç sahadaki pek çok maçta döndürebilir.
 • 1486
  valle beni cok yaniltti. kendisinden skor anlaminda herhangi bir katki beklemiyordum bu macta ama 2 gol birden atti. cok zor goller degildi ama dogru zamanda dogru yerde olmasi bize skoru erkenden getirdi.

  eren, ligin en uzun forvetlerinden birisi. yan toptan 2 gol atti bu macta ama isin ilginci iki golu de yerden gelen ortalardan atti. onun da kondisyonu 90 dakikayi cikaracak durumda degil henuz, koca sezonda aldigi sureyi tek macta aldi nerdeyse, kolay degil. kendisini surekli hazir tutmali, ona ihtiyacimiz oldugunda dilerim boyle gollerini siralamaya devam eder.*
 • 1488
  başakşehir’de falan olsa ulan ne verim alıyorlar diye imreneceğimiz futbolcu. aynısı beşiktaş için de geçerli tabii ki. eren yapısında bir forvetiniz varsa kanatlar onu besleyecek, kanat oyunu oynayacaksınız iki kere iki dört. kendisi öyle çalım atan delici bir forvet değil ki merkezden kısa paslarla kaleye gitsin. e duvar da olamıyor. o zaman oynanacak oyun bellidir. bu adam ilk geldiğinde sneijder elinden geldiğince orta yapıp besliyordu, kısa bir dönem güzel de verim almıştık hatırlayacağınız. sonra ne olduysa bir daha isabetli doğru düzgün orta yapılmadı eren’e. sadece yüksek toplardan bahsetmiyorum bugün yerden de alacağı toplarla etkili olacağını gösterdi.
  velhasıl tabii ki ilk 11 oynatıp tüm planımızı kuracağımız bir adam değil ama yedek için de fena değil. çöp değil önceden çok eleştirildiği gibi. yalnızca maaşı çok, ona da yapacak bir şey yok malesef.
 • 1489
  küsmez de çalışmaya devam ederse 2013 deki umut bulut etkisini katlar diye düşünüyorum. zira teknik açıdan daha iyi görüyorum ereni umuta göre.

  umutu yücelttiğimi falan sanmayın ha sakın, ama unutmayalım şu an kayserideki umut bir aralar fatih hocayla schalkenin umutlarını bitiriyordu.
  2017-2018 de "eren'den napoliye harika bir rövaşata golü" diye birşey neden duymayalım?
 • 1490
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı'nda 2 gol attı ve galibiyette önemli rol oynadı. savunmada aldığı bir kaç önemli top da vardı. fakat ben bu maçta da galatasaray hücum hattı için çok yetersiz bir oyuncu olduğu konusundaki görüşümü değiştirmedim. biz gomis görmüş, hakan şükür görmüş, drogba, elmander, baros görmüş bir takımız. arif erdem ve necati gördük... bana göre galatasaray forveti attığı golleri saymasak bile analiz yapıldığında maç içerisinde etkili görünmeli.

  bu tamamen kişisel tercihtir. yani eren bu oyunu 10 maça yaysa, 20 gol atsa ben yine aynı şekilde düşünürüm. işte o nedenle jardel'i forvet olarak sevmezdim. bu gün olsa belki 50 milyon eu'luk adam. fredy mercury'i de sevmem. sesinin tınısı beni rahatsız ediyor. accept, lcdc, iron maiden vokalleri beni bu gruplardan uzaklaştırdı... inzaghi benim takımımda forma bulamaz mesela. dedim ya kişisel tercih...

  ama şunu da kabul etmek lazım. deplasmanda bi eren'den ancak bu kadar verim alınır. ilk defa hücumda ve defansta hava toplarında bir etkisini gördük. 2 de gol attı. malesef eren'in yapabileceği maksimum bu... eğer eren'le devam edeceksek mesele bunu genele yaymakta. varlığının çekilebilir olması için eren gol atmalı ve hava topu almalı. çünkü duvar olamayacak, pres yapamayacak, pozisyon hazırlayamayacak... o zaman bu işleri yapmaya mecbur.
 • 1492
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı gollerini attı ama ortaya koyduğu mücadele çok önemliydi.

  yetenek olarak, kondisyon olarak hala yetersiz ama mental açıdan bir iyileşme var gibi. dün oynana maçın en çok ikili mücadele kazanan oyuncusu olması, galibiyette çok etkiliydi. baskıdan kırıldığımız anlarda topu rakip kalye taşıdığımızda çok net pozisyonlar bulmamızın sebebi kayseri'li oyuncuların yorgunluğuydu ve bu yorgunluk sadece baskı kurmaya çalışmalarından değildi bence, eren ile mücadeleleri bu yorgunluğun önemli bir sebebi.

  yerine elbet daha iyi bir forvet şart, kendisi il 11'de tek forvet çıkınca yine endişeleneceğim ama kendisinden yedek forvet olarak en az bu performansı alabilirsek, mutlu mesut bir şekilde ilerleriz.
 • 1494
  attığı 2 golle* çok mutlu eden futbolcu. hem galibiyete katkısı oldu hem de yerlerde sürünen golcü psikolojisini bir nebze de olsa toparladı. yedek forvet ihtiyacımız çok barizken kendisinin kafaca oyuna hazır olabilmesi çok önemli. gomis'in bu hafta* da oynayamayabileceği söyleniyor. odaklanmış bir eren'e ikinci yarı boyunca hep ihtiyacımız olacak.
 • 1495
  maç öncesi kendisine güveniyordum çünkü geldiği ilk sezon gördük ki, öyle boş topçu değil. hani tamam galatasaray seviyesinde değildir belki (ilk 11 anlamında söylüyorum) ama yine de kumaşı belliydi. dediğim gibi maç öncesi 'ah bir patlasan da gösterse kendini' diyordum, az daha hat trick yapacaktı*.

  gomis ile beraber oynar mı bilemiyorum ama, dün gayet iyi pozisyon aldı. golü kokladı resmen. e kafa vuruşları da iyi. bence bu maç gomisin yedeği olur mu olmaz mı sorusuna iyi bir cevap vermiştir. yerli olması ayrıca bir avantaj bizim için. bak elin adamı cenki kaç para satıyor, keşke biz de ereni böyle kullanıp ingiltereye satabilsek. inşallah daha da geliştirir kendini, özgüveni motivasyonu yerine gelmiştir diye düşünüyorum.

  (bkz: 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı)