• 1095
  (bkz: #3534939)
  iddialar doğruysa her zamankinden daha güçlü arkasında durmamız gereken yöneticimizdir.
  geçen gün divanda olanlar, bu gün ortaya çıkan iddialar hiçbirinin tesadüf olduğunu düşünmüyorum.
  inan kıraç'ın sezon başında ali'nin önünü açacaklar mahiyetindeki beyanı ile birlikte düşünüldüğünde galatasaray için hak bildiğini söylemekten çekinmeyen erden timur'u ve markası nef'i galatasaray taraftarı olarak yüceltmeliyiz.
  ben bu gün itibariyle stat ismi olarak ali sami yen arena yerine "nef arena" ibaresini kullanmaya çalışacağım.
  çünkü içeriden giden bilgi kendisinin kırılgan olduğu yönündeymiş. buna karşılık biz eğilmeyiz bükülmeyiz kırgan varsa içimizde onu da elaleme ve elalemin içimizdeki uzantılarına kırdırmayız dememiz gerekiyor.
  erden timur şahsında yeni nesil galatasaray'lı zenginler gümbür gümbür gelirken kulübe katkı konusunda tereddüt etmemeliler.
 • 1096
  mesnetsizce eleştirildiği zamanlardan beri söylüyorum, kendisi her şeyden önce insan olarak kıymetli biridir.

  galatasaray'ın geleceğidir, attığı tüm adımlar ileride güçlü bir galatasaray yaratabilmek ve kulübümüzü kalıcı bir güce ulaştırmak adına atılan adımlardır.

  bizim gibi galatasaray'la yatıp galatasaray'la kalkan; galatasay ile mutlu olup, üzülen insanların, ileride yaşanması muhtemel bir çok mutluluğun da kaynağı olacaktır.

  kendisine yapılan aşırı baskı, medyanın, içimizden çıkan asalakların ve hainlerin her daim hedef tahtasında olması da bu yüzdendir.

  yalnız değilsin, asla pes etme ...
 • 1098
  galatasaray’a kazandırdığı sembol isimler, başarılar ve ileride kazandıracağı daha büyük başarılar bir nesli daha galatasaraylı yapacak. senelerdir tek teneke kazanamamış kulübün vasat başkanı icraatlarının meyvesini önümüzdeki yıllarda fenerli olmayan bir nesille toplayacak. hatta şampiyonluk sayısında beşiktaş’ın 2.’lik koltuğunu alması bile mümkün.

  erden bey taraftarla kenetlenmiş bir yönetici. bunu da şovla, söylemle değil bizzat icraatlarıyla sağladı. büyük fedakarlıklar yaparken kameralardan saklandı, galatasaray’ın hakkı yenirken kameralar karşısında ders verdi. kişisel çıkarlardan arınmış bir yönetici.

  kendisini hedef alan iç ve dış mihraklara gelirsek, erden beye buradan çağrımdır. 30 milyon taraftar tek yürek olduktan sonra karşısında kimse duramaz. bugün erden bey galatasaray taraftarına kimi işaret etse o kişi her anlamda cehennemi yaşar. keita balde’ye bile saran güruh 3-5 iç mihrakla 3-5 dış çakalı lime lime eder.*

  sözün özü, eğer hassas bir insansa merak etmesin. canını da sıkmasın. hedef göstersin yeter. terimci tayfa, yangıncı tayfa, yamyam tayfa vs. hazır kıta bekliyor.* böyle bir gücü, troll ordusunu para döksen kuramazsın.
 • 1101
  ufaktan kültleşmiş bir sovyet animasyonu vardır “the glass harmonica” diye, bilenler bilir. bilmeyenler için linkini bırakıyorum:

  https://m.youtube.com/watch?v=DEMXQZRaMfc

  erden timur, bu animasyonda, her seferinde kitlelerin umutlarını yeşertip gerçeğe dönüştüren ve birtakım kötücül odaklara karşı, insanca yaşamanın erdemlerini insanlığa hatırlatan o gencin ta kendisi gibi geliyor bana. bir “peygamber” çağrışımına kaçmaması kaçınılmaz ama yaşananlara şöyle bir bakıyorum da… böyle bakmamak elde değil.

  ama belliydi zaten bizim camianın içinden çıkacağı, malum partinin yitip gidişiyle paralel doğuşu birtakım güzelliklerin. yürüyedur başkanım.
 • 1104
  kişisel tanımıyoruz ama gayet güçlü duran bir kişilik. elini taşın altına koydu, yönetime geldiğinden beri bir çok zorlukla yüzleşti. hepsinin de alnının akıyla üstesinden geldi şimdilik.

  hiç küçümsemeye gerek yok. aklı başında, emeğini ve ruhunu ortaya koyuyor. ben kendisine bu konuda güveniyorum. kırılgan olduğunu da düşünmüyorum.
 • 1107
  medyanın kitleler üzerindeki gücüne örnek bir durumu yaşıyor şu sıralar.

  güya burak elmas, ali koç'a erden timur için "kırılgandır, hassastır. üstüne gidersenir bırakır" demiş. buna en son geleceğim. asıl sorun şu ki; bu rivayet ortaya çıkar çıkmaz bizim sözlükte bile "kırılma, güçlü ol" gibi daha kırıcı, "biz arkandayız, hedef göster yeter" gibi olmayan bir meydan okumaya meydan okumayla cevap verilmiş.

  yani ortaya bir laf atılıyor, ne kadar sinir ucu varsa hepsine dokunmasına -biz- müsaade ediyoruz.

  erden bey, gördüğüm kadarıyla aklı başında, özgüvenli bir insan. mesleki olarak değerlendirirsem ego entegrasyonu tamamlanmış görünüyor. buradaki kimsenin aklına pek ihtiyacı varmış gibi durmuyor.

  o yüzden önümüze atılan her lokmayı çiğnemeyelim. yutmayalım. mümkünse bir kokladıktan sonra kokusu hoşumuza gitmediyse kenara çekilip, onu veren insan ne yapacak gözlemleyelim. benim kedim bile yapabiliyor bunu mesela *

  son olarak, "kırılgandır, hassastır. üstüne gidersenir bırakır" derken "bizim gibi arsız değildir, yeterince azgınlaşır, çirkinleşirseniz benim bunlarla ne işim var der" anlamında olduğundan eminim ama ispatlayamam.
 • 1108
  herhangi bir konuda başarılı olmanın çok bariz bir ön koşulu vardır bu hayatta.

  dedication yani "adanmışlık". kafaya koyduğunuz hedef için korkunç bir hırsınız ve çalışma gücünüz varsa olmayacak şey yok. başaranların hikayesi hep benzer. erden timur'da da bu fazlasıyla var. kendi iş hayatında bu adanmışlıkla başarılı olmuş. kafasında tesisleşmeden altyapıya her alanda bir "galatasaray ütopyası" var ve bunun için didiniyor.

  yürü, bu yol, şeref zafer yolu.
 • 1109
  tüm galatasaray taraftarı arkasındayken kanatlı camianın planlarını bozacak yönetici. yeterki kendi içimizdeki fosillerin çenesini kapatalım. ayrıca iş hayatında bu kadar başarılı olmuş bir iş adamının bu kadar kırılgan olduğunu da sanmıyorum. bu adam inşaatçı, her gün insanların göz göze gelmekten korktuğu adamlara sarı kola alan bir adam. :) şaka diye birbirine kazma sapı fırlatan adamlarla muhatap oluyor gün boyu.
App Store'dan indirin Google Play'den alın