• 1802
  cemaat, sandıkta görüşürüz, helikopter, fenerbahcenin güçlenmesini istememe gibi söylemlerin oluşum kaynağı insan topluluğu.. atatürkçülük diye de ekstra bir kavramın peşindeler şu sıralar.

  sevgili fenerbahçeliler:
  - daha 1 ay öncesinde ülker arena için başbakana yazılı teşekkür eden, siz değil misiniz? hem de neresi için, dikkatle okuyun, ülker arena için..
  - senin basketbol şubeni finanse eden kim, ülker.
  - senin başkanın, savunmasının içersinde başbakanla aramızı açmak istiyorlar diyor..
  - senin yöneticilerin, eski futbolcun şimdilerin yorumcusu, televizyondaki militanın, hepsi başbakanla görüşebiliyorlar..
  - medya seni koruyor, tff seni koruyor, bunları kendi başkanın ağzıyla acıklıyor, hala diyorsun ki kalemşörler, mehmet ali istifa, zart zurt..
  - sen klubünün ne kadar kötü hallerde olduğunu ve daha fazlasıyla kötü hallere düşeceğini bilmene rağmen, hala aziz de aziz diyebiliyorsun. köprü kapatma, polise saldırma gibi şiddet içerikli olaylara girebiliyorsun.
  - senin klubünün başkanlarından biri atatürk'e suikast girişiminde bulunmusken, hala ortalıkta atatürkçülükten rahatça bahsedebiliyorsun..
  - için için şike yapıldığını bilmene rağmen, başına gelecekleri bildiğin için onurundan gururundan vazgeçip hala aziz'i koruyabiliyorsun.

  işte tüm bu nedenlerden dolayı sana bir çift sözüm var:

  sen fenerbahçe taraftarı değilsin, sen azizyıldırımspor taraftarısın.
  ve cehennemin dibine kadar yolun var.