• 1664
  uzun uzun artık yazmak istemiyorum. ama hayat hakkında verecek deyişi olmayanların hayat nasihatı vermesi sıkıntı yaratır her zaman. ultraslan'ın bağımsızlığına takmış bir çok insan var. bağımsızlıktan ne anlıyorsunuz? bana dünyada bağımsız olan bir ülke, kurum söyleyebilir misiniz? hatta birey gösterin bana var mıdır bağımsız birey? burada özgürce yazan yazar arkadaşlar bağımsız mı? misal şu an okula bağımsız mı gidiyorsunuz? annenizi babanızı müdürünüzü dekanınızı takmadan istediğiniz gibi yaşayabiliyor musunuz?

  hayat içinde bazı kanunlar vardır. bunun dışında asıl büyük kanunlar, yazılmamış kanunlardır. ve o yazılmamış kanunlar her zaman bireyleri kurumları bir yerlere bağlar. bir taraftar grubunun da bağımsız olması için kitlselleşmemsi gerekir. maç öncesi buluşulur bir yerde biralar açılır o gün yapılacak olanlar oylamaya sunulur eşitlikçi demokratik şeklilde kimseye bağımlı olmadan parmak demokrasisi ile sorunlar çözülür. ama ultraslan kitlselleştiğine göre böyle bir durumda olmasını bekleyemezsiniz.

  misal benim de eleştirdiğim o aslantepe açılışında ıslıklamaya katılmadığı konusunda bolca eleştirdik ultraslanı. peki o gün ıslıklaması doğru olurmuydu? (ıslıklayanları engelledilerse bu kabul edilir değil tabii ki) ben pegasus tribününde kendi hür irademle ıslıkladım. ama ultraslan başkanının orada kendi hür iradesi ile ıslıklaması mümkün değil orada en azından 10 milyonluk ultraslan kitlesini temsil ediyor. son seçim sonuçlarına bakarsak da kabaca 5 milyonu o ıslığa katılmayacaktı. hayatı kendimize göre yontmamalıyız. kaldı ki ultraslan dediğimiz kitle 20 milyonu aşmış dünyanın her yerinde aktif sürece dahil olan insanalrın olduğu bir grup. şöyle anlatayım. bir bayan arkadaşım avusturya'ya okumaya gidiyordu yıllar önce. orada kimseyi tanımıyordu. ben ultraslan avusturyadaki insanlarla bağlantı kurdum. kız avusturyaya gittiğinde kalacak yeri hazırdı ve daha bir çok önemli işini hallettiler. şimdi hayatı boyunca beni tanımayan görmeyen bir adam sırf ultraslan adı geçtiği için bir insana başka bir insan için yardım ediyor. böyle bir sosyal paylaşımı da var ultraslanın. şimdi şerefsiz satılık derken ultraslana (hadi bana sallayın ben alıştım) avusturyadaki o adama bunu demek mümkün mü? o adamlar ki kadın basketçilerimizin usk prag maçında tribünde olmak için işlerinden 2 gün izin aldılar aslanlar gibi de tribün yaptılar.

  yani bir laf derken nereye gideceğini iyi belirlemek gerekiyor. bari sallarken sitem ederken ultraslana değil de ayfaya sallayın biz rahatlıyalım. siz hasbelkader bir maça gidiyorsunuz (ki o maçlarda genelde fb maçı veya avrupa maçı olur) sıcak evinizde maçı bekliyorsunuz. ama o ultraslan içinde onlarca yüzlerce insan var gece soğukta pankart hazırlayan ders çalışmayıp kulübü için kendince gücünce katkıda bulunan. o insanlara saygı gösterin.

  ben şu an çok üzgünüm. çünkü gene o insanların soğuk gecelerde sokakta günlerce çalışarak hazırladığı 200 den fazla pankartı gs basketbol şubesi u.kazan maçında salona aldırmadı. pankartlar salon dışında yerde öyle kaldılar. o çocuklar gene de "cimbombomum canın sağolsun" diyip salona girip güçlerince destek verdiler takımlarına. siz ise türlü bahanelerle tüm camiaya burda oturup hakaret etme hakkını görüyorsunuz kendinizde.

  gs sözlükde bir kitle var maçlara giden kendince ultraslana karşı duruş sergileyen ve kendince takımının yanında yer alan. onları tenzih ediyorum. onlarda aynı şekilde galatasaray'ı için koşulsuz desteklerini esirgemiyorlar. hepsine teşekkür ediyorum. ama diğer kitlenin dediklerini ciddiye almıyorum.

  ha bu arada burada ultraslanın maça beleş girmesi yüzünden trip atan "onlar maça beleş giriyor biz maça bilet bulamıyoruz" diyen arkadaşlardan ikisini ben finanse edeceğim bana özel mesaj atsınlar her basketbol ve futbol maçına biletlerini ben vereceğim. bunun için iki şartım var. 1-gittikleri tüm maçlarda maç boyunca bağıracaklar, 2-kadın basket-erkek basket-futbol maçlarından birine bile gelmemezlik ederlerse o ana kadar geldikleri tüm maçların parasını onlardan tahsil edeceğim. bu şartlarımı kabul eden maçlara beleş girmek isteyen arkadaş varsa buradan bana ismini söylesin. ki en azından bir sezon bu maçların hepsine gittikten sonra anlarlar tribüncülüğün nasıl bir durum olduğunu bütün işin maça beleş girmek olmadığını.

  not: ultraslanın yönetimle arasının iyi olduğunu düşünenler bu arada o pankartların nasıl içeri sokulamadığını da düşünseler iyi olur.