resim
Stevica Kuzmanovski
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:59
Uyruk:Kuzey Makedonya
  • 3
    1994-1995 sezonu başında saffet sancaklı ile birlikte galatasaray'a gelen futbolcudur. kulübümüzde sergilediği performanstan dolayı güzide basınımız tarafından kendisine "kazmanovski" lakabı takılmıştı. galatasaray'da iyi oynamadığı kabuldur ama es geçilen birşey vardır ki; bu adam bize gelmeden evvel kocaelispor'da baya iyi oynamış, hatta sezonun en iyi altın 11'ine de seçilmişti.

    bugünlerde refaketçi fernando meira'nın performansını görünce, arkasından çok da kötü konuşasım gelmiyor. malum ertesi sezon ingiltere'den venison transfer edilmişti, sarı saçlı o arkadaş da kuzmanovski'den de kötüydü. kuzman aman aman çok maç da oynamamıştı zaten.

    kuzmanovski'nin galatasaray formasıyla unutamadığım tek anektodu vardır. o da meşhur efsane olmuş pingel'i sakatlama hikayesidir. söz konusu pozisyon sezon başında oynanan tsyd kupası maçında olmuştu. pingel orta sahada kuzmanovski'ye hücum pres yapmış, kuzman ani bir feyk atınca da dizi dönmüş ve bir daha da kendine gelememişti. buna benzer bir pozisyonu beşiktaş'ta oynarken ali gültiken de galatasaray maçında yaşamış ve o da kendine gelememişti. ama ali pingel'in aksine çalım atmaya kalkmıştı. ne gariptir ki pingel ve ali'nin çok ciddi biçimde sakatlandıkları iki maçı da galatasaray 4-3 kaybetmişti. bu bağlantıyı kuruyor olmam, neden hala bunları yazdığımı gösteriyor sözlük. aslında çok daha farklı yerlerde olabilirdim ama beynim bu gereksiz şeylerle dolu.