• 2
    1995-1996 sezonunun ara transfer döneminde kocaelispor'dan galatasaray'a transfer olan futbolcudur. 1994 yazında kocaelispor'dan alınan saffet sancaklı, evren turhan karşılığında kocaelispor'a geri gönderilmiştir.

    evren turhan galatasaray'da 1995-1996 sezonunun ikinci yarısı ve 1996-1997 sezonunun ilk yarısında oynayarak kulübümüzde 1 sene forma giymiştir. hayrettin demirbaş'ın bileti kesilip, yerine kocaelispor'dan iri kıyım kaleci volkan kilimci'yi aldığımızda da eski kulübüne geri yollanmıştır.

    evren turhan'ın galatasaray formasıyla unutulmaz bir maçı vardır. onu burada belirtmezsek olmaz. 1995-1996 sezonunda parreira yönetiminde şampiyonluğa koşan fenerbahçe, ali sami yen'de lige erkenden havlu atmış galatasaray'ın konuğuydu. benim hatırladığım "cuma" günü oynanan ilk ve tek galatasaray-fenerbahçe derbisiydi bu. neyse... tüm basın inanılmaz derecede fener'i favori göstermişti amma ve lakin galatasaray derbiyi tabiri caizse eze eze kazanmıştı. arif erdem hayatının maçını oynamış, jes högh'ü çalımları ile rezil etmişti. işte o maçın gizli kahramanlarından biri de evren idi. oğuz çetin'i inanılmaz kitlemişti ve fener maç boyunca orta sahayı geçememişti. artı ilk gol de kaleci engin'den dönen evren'in çektiği şutu hakan şükür'ün tamamlamasıyla gelmişti.

    ayrıca evren turhan'ın galatasaray formasıyla attığı 1 golü de hatırlarım, çünkü o maç tribündeydim. 1996-1997 sezonunda yani fatih terim'li imparatorluğun ilk senesinde ali sami yen'de fener'den 4 yemiştik. ertesi hafta yani 5. hafta inönü'de sarıyer ile oynuyorduk. o gün sadece inönü'da olanlar bilir nasıl bir atmosfer olduğunu... inönü sanki bir önceki hafta ezeli rakibinden 4 gol yememiş ona 4 atmış bir takımın taraftarlarını konuk ediyordu. stat tıklım tıklım doluydu ve galatasaray, sarıyer'i 4-0 yeniyordu. evren de son gole imza atmıştı. o günü ve o maçı ne zaman anımsasam, nedendir bilinmez galatasaraylı olduğumla bir kez daha gurur duyarım.