• 6111
    lig başından beri maçlarını izlediğim ancak hala ne oynadığını tarif edemediğim takım. genelde oyunlarının iki karakteristik özellikleri var. bunlar biri önde defans kurgusu diğeri de at enner’e şeklinde. önde defans kurgusu olayında bence facialar. hele serdar, henrique, szalai gibi oyuncularla buna nasıl cesaret edebiliyorlar anlamış değilim. dün maçta nkoudou olsa, muleka’nın oyun zekası biraz üst düzey olsa ya da, redmond’ı uca sokmayı denese ismael, sonuç ne olurdu kim bilir. wout gibi bir tankla arkaya sarkmayı denemek, fenerbahçenin oyununa yağ sürdü haliyle.

    işin hücum kısmında da açıkçası bir organizasyondan bahsetmek güç. enner bir şeyler yaratırsa skorda rahatlıyorlar. zaten 20 golün yarısında enner’den katkı aldılar.

    bir parantez crespo’ya açmak lazım. onca isim arasında bence fenerbahçe’de tutkal görevi gören en kritik isimlerden. crespo, ferdi ve szalai gibi birkaç oyuncu olmasa, fenerbahçe’de bir takım kimliğinden söz etmek de güç.

    geniş bir kadro ve yetenekli isimlere sahip oldukları bir gerçek. zaten şu ana kadar topladıkları puanlar da daha çok bu şekilde geldi. türkiye ligi için yeterli bir nitelik. skor alabilirler ancak oyun anlamında henüz bir tehdit olduklarını düşünmüyorum.

    (bkz: 2 ekim 2022 beşiktaş fenerbahçe maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın