• 46
  önümüzde kasımpaşa (d) ve malatya maçları, onların önünde de alanya ve ankaragücü (d) maçları varken şu an bu maçı düşünmek biraz gereksiz bana göre.

  öncelikle: (bkz: #2847902)

  henüz sürpriz puan kayıpları yaşanmadı ama sivas’ın puan kayıpları başladı bile. alanya, başakşehir, fenerbahçe ve sivas deplasmanları kritik gibi gözüküyor. bir de küçük fener rize ve antalya ile oynayacağız. antalya ve rize deplasmanlarını şimdilik devre dışı bırakıyorum..

  tahminim şöyle: en kolay sivas maçı geçecek, alanyayı bir zahmet yenip ibb ve fener deplasmanlarından beraberlikle çıkarsak şampiyonuz. hatta sürpriz bir yenilgi jokerini de edinmiş oluruz kredi olarak. ayrıca fenerbahçeyi gözümüzde fazlaca büyütüyoruz. senelerdir kadıköyde galip gelemediğimiz için kaynaklanıyor bu sanırım ama eksik yönleri gerçekten fazla.. tempolu takım ama ilk yarım saat gol atamazlarsa yorulabiliyorlar. orta sahaları dayanıklılık olarak iyi ama skor yapamıyor. forvette muriqi tek başına sırtlıyor takımı. biz geçen yıl marcao ve luyindama’dan yoksun çıktık olanları biliyorsunuz zaten bir daha anlatıp canınızı sıkmak istemem. stres faktörü bizde değil onlarda var. kadıköyde kaybetmeyelim de nolursa olsun kafasındalar. bu da bize avantaj sağlıyor. son 10 yılda tepede olduğumuz her maçta istediğimiz sonucu almışız. öyle sanılanın aksine tempo falan da yapamazlar kafalarına göre. onyekuru önüne alır topu bütün defansı çarşıya gönderir salar kobrayı. geçen yıldan da kötü defans hatları şu an. bizim arenadaki maça benzeyecek maç büyük ihtimal kafa kafaya gidersek. biri kazanmaya mecbursa o zaman değişir futbol bi nebze ama yine de emin değilim. dediğim gibi psikolojik üstünlük bizde artık. 3 şampiyonluk öndeyiz. bu sene de şampiyon olursak 5. yıldızı almamız onların 4. yıldızı takmasından daha kolay. bunun farkındalar. üstelik 5 6 senedir bırak şampiyon olmayı, kupa bile alamamışlar. gidip oynayıp tabutlarına çiviyi çakıp döneceğiz.

  ulan konuşmayacağım dedim ama bi ton şey yazmışım yine ajskdjdjfj. neyse fener maçı arifesinde tekrar konuşuruz zaten.

  (bkz: konsantrasyon)