• 2367
  şu an için şampiyonluk ihtimali en fazla olan takım.

  sivasspor'un sadece 5 puan gerisindeler ve kadro olarak sivas'ın çok ilerisindeler. özellikle hücum hattı aşırı alternatifli. tabii bir de iki senedir beraber oynayan bir ekip var. hatların arasından çok rahat geçiyorlar. pas hızları yüksek. aynı zamanda hücumda sosa, nwakaeme gibi kilit açabilecek isimleri çok.

  ünal karaman'ı göndererek çok yanlış bir iş yaptılarsa da onun ekibinden hüseyin çimşir'i takımın başına getirerek doğru bir iş yaptılar. sonuçta 2 senedir bir oyunu adım adım üreten ve artık bundan sonuç alan bir takım vardı. başka bir hoca yeni bir sistem kurmak isteyebilirdi. oysa hüseyin çimşir'in yaptığı tek şey hücumdan bir kişi eksiltip orta sahadan bir kişi arttırmak oldu.

  sezon başı özellikle merkezden çok rahat deliniyorlardı. şu an bu problemi de çözmüş gibi duruyorlar. bu halleri çok daha dengeli ve çok daha tehlikeli görünüyor.

  en büyük defoları ise savunma hattı. özellikle stoperlerin güven vermediği ortada. bu güven vermeyen stoperlerin bile yedeği yok ayrıca. yine bekler de alternatifsiz. başka bir defoları da temposu düşük oyuncuların çokluğu. hücumda sörloth, ekuban gibi isimlerin sayesinde bu tempo düşüklüğünü hissetmiyorlar. fakat özellikle savunma geçişlerinde sosa-mikel ikilisini çok daha zorlayacak takımlar çıkabilir. bence 19 ocak 2020 trabzonspor kasımpaşa maçı bu geçişleri ne kadar savunabilecekleri ile alakalı yeterli fikir verebilecek bir maç değildi.

  0-0 oyunu da 1-0 oyunu da iyi olan bir takım trabzonspor. şampiyonluk şansları hiç de az değil.