• 3477
  zor bir 4-6 hafta geçirecek takım. yiğit arslan, greg whittington ve lazeric jones üçlüsü en az 4 hafta sakatlıkları sebebi ile oynamayacak. marko arapovic de uzun süreli sakatlığından sonra dönmüştü ama onun da ufak tefek sorunları var ve oynayıp oynamayacağı belli değil.

  bu dönemde oynayacağımız maçlar:
  unics kazan(d)
  bahçeşehir koleji(d)
  unics kazan
  beşiktaş(d)
  monaco basket
  afyonkarahisar
  türkiye kupası
  fenerbahçe(d)
  tofaş

  fenerbahçe maçına kadar hiçbir oyuncumuz dönmeyecek muhtemelen. belki yiğit türkiye kupası maçlarına yetişebilir ama zor. bu fikstürde de bahçeşehir harici şu maçı kazanırız diyemiyorum. afyon maçı da kendi sahamızda olduğu için kazanabileceğimiz bir maç ama çok zor olacağı kesin.

  takımın oyun kurucu problemi sene başından beri vardı. jones elinden geleni yapıyordu ama yeterli değildi. ve jones çok uzun süreli sakatlandı. biz transfer yapmadık. topu yönlendirmede de aaron harrison, yiğit ve whittington'ı kullandık. ve şimdi bu üçlüden ikisi yok. zaten hücum etmekte zorlanan ve top paylaşımını çok iyi yapamayan bir takımdık. şimdi harrison harici bu konuda güvenebileceğimiz kimse yok.

  savunmada da en iyi oyuncumuz whittington. ribaund konusunda da ciddi sıkıntı çeken bir takımız ve whittington sahada yokken bu iş daha da zorlaşıyor.

  bu fikstürden nasıl çıkarız bilmiyorum. takviye zaten yapılmayacak, artık onu kabullendik. bu periyotta bir anda kendimizi eurocup'tan elenmiş ve ligde 7.-8. sıraya kadar düşmüş bulabiliriz. umarım en az hasarla çıkarız. takımımıza bu zorlu dönemde başarılar ve kolaylıklar diliyorum. ve umarım bu zorlu dönemde takımımıza destek olur ve onları yalnız bırakmayız.