• 70
    gerizekalı javi martinez'in yüzünden liderliği kaçıran batı tarafından hor görülen doğu almanya'nın gururu, biricik yıldızı, şanlı rb leipzig, borussia mönchengladbach'ı takibini sürdürdü bu haftada.

    90+'da salak oğlu salak martinez'in yaptırdığı basit penaltı ile bu haftayı da lider geçiren marco rose'un takımı borussia mönchengladbach 31 puan ile ilder durumda. tabi ki şanlı leipzig onları 30 puan ve +23 averaj ile takip ediyor. bundesliga da bayern'in boka sardığı bir sezon gibi duruyor ama devre arasında yapılacak teknik direktör hamlesi ile seri yapabilirler. o yüzden bayern bitti demeden bitme gibi.

    bayern'in 7. sıraya kadar gerilemesi de "beter olsunlar" deyimini aklıma getiriyor.

    dortmund, biraz bocaladıktan sonra tekrar zirveye doğru yükseldi. şu an 3. sıradalar...

    leipzig'imin şampiyonlar ligi gurubundan da çıktığını göz önüne alırsak bu sezon çok iyi gittiğimizi söyleyebilirim. sezonun ilk yarısında borussia mönchengladbach'ı 3-1 yendiğimizi de düşününce iyi bir target man ile çok farklı bir yere gelebilir takım. galatasaray'ın alamayacağına kesin gözüyle baktığımı aleksandr sobolev bu takımın aradığı target man ve alınırsa çok farklı bir sezonun ikinci yarısı izleyebilir ilk bundesliga şampiyonluğunu getirebilir..