• 38370
  sonuç olarak bizi mutlu eden bir durum yok ama maçın içinde oluşan şartlara göre verdiğimiz tepkiler bizim için olumlu.

  maça 1-0 geride başlamak gibi bir durum oluyor. sonra oyunu oturtuyorsunuz. 1 gol bulup aynı tepkiyle, dirençle onlar gibi önde yerleşerek fırsat bulabilecek çıkışları yapıyorsunuz. yani tedirgin ediyorsunuz fenerbahçe'yi. ilk yarının o bolümünde stadı da susturabildik.

  tam bugün her şey istediğimiz gibi gidiyor derken 2. penaltı. karim'in çok acemice iki üst üste kart görüp ihraç olması esas problemi yaratan şey oldu. hakem aynı eyleme iki sarı kart göstererek oyundan ihraç ediyor.

  oradaki psikolojiyi anlamak gerekiyor. penaltı olmuş, golle sonlanmış. bence de penaltı ancak bir eylem devam ediyor, eğer sürekli bakarsan atacak bir neden bulursun. bu çok anlamlı değil.

  ikinci yarı gerideyiz ve fenerbahçe'ye 10 kişiyle oynamak için oyunu tutabilmemiz, doğru savunmamız gerekiyor. topa sahip olarak tekrar tedirgin edebildik, golü de bulduk. ardından çok kısa sürede golü yemek sıkıntı yarattı.

  zorunlu yaptığımız değişikliklerle yorulan oyunculara müdahale edemedik. bu kez en ihtiyacımız olan eşit olduğumuz dönemde bu yorgunluk bizim üretken olmamızı engelledi. sonuçta da birkaç karambol anda bir şey olur mu derken 3-2 kaybettik.

  verdiğimiz mücadeleden dolayı mutluyum. tabi buradan puan alamamak beni üzdü. stat, taraftarlar müthişti ama maçın sonunda onlar da buradan mutsuz ayrıldılar. bu ülkedeki futbol gelişimine ihtiyaç var.

  artık anadolu takımları da bu yarışın içerisinde olacaklar. bu düzeyde maçları kaliteli yönetmek türk futboluna kaktı sağlayacak yoksa avrupa'dan mutsuz olarak geri döneceğiz.

  kemal özdeş

  (bkz: 8 kasım 2019 fenerbahçe kasımpaşa maçı)