• 1
    saat 15.15'de başlayacak olan, basketbol süper ligi 2019-2020 sezonu ilk maçımız. maç tivibu spor 2 kanalından canlı yayınlanacak.

    türk telekom bu sene 4 yeni yabancı oyuncu kadrosuna kattı. kyle wiltjer, nicholas johnson, ronald jordan hunter gibi nba patentli oyuncular ile çok değerli bir uzun olan moustapha fall'ı kadrolarına kattılar. yanlarına da potansiyelli yerliler olan enes berkay taşkıran, egemen güven ve muhammed baygül gibi isimleri eklediler. geçen seneden metin türen ve t.j. campbell da takımda kaldılar.

    biz ise yine yabancı oyun kurucu eksikliği ile başlıyoruz sezona. tai webster da çok geç takıma katıldı. yeni transferlerimizin uyum için biraz zamana ihtiyacı var. takımımızın önemli oyuncularından büyük kısmını takımda tutmanın avantajını ancak savunmada yaşayabiliriz. geçen sene oynadığımız bireysel oyuna bu sene de devam etme olasılığımız yüksek. geçen seneden farklı olarak yiğit arslan, ayberk olmaz ve emir gökalp var. emir ve yiğit top dolaşımında ve yiğit dış şutta ekstra katkılar vermesi muhtemel oyuncular, alacakları süreler bizim için önemli olacak. lazeric jones bu sene en fazla küfür edeceğimiz oyuncu olacak gibi duruyor.

    hazırlık döneminde telekom ile karşılaşıp, 5 sayı farkla yendik. o maçtan sonra oynadıkları 3 hazırlık maçını kazandılar. henüz uyumlu bir oyun ortaya koyacaklarını sanmıyorum ama kadroları kaliteli. başa baş geçmesi muhtemel bir maç. sezona galibiyet ile başlamak bizim için önemli. karar anlarında rakipten daha dikkatli ve konsantre olursak kazanmamamız için bir sebep yok. takımımıza başarılar diliyorum.