• 774
  sevgili pala bıyıklı kardeş, senin hakkında yazacak çok şey var ama onları herkes yazıyor ondan dolayı ben başka bir bakış açısıyla sana derdimi anlatmak istiyorum.

  bak kardeşim,

  bu dünyaya sınırlı bir süre için geldik. herkes onuru için yaşar. bir gün bizim aciz bedenlerimiz yeryüzünden siliencek ama isimlerimiz kalacak. bu kalan isimler belki 50 belki 100 belki daha uzun süre anlatılacak. çocuklarına herkesin istediği gibi şerefli bir baba olarak miras bırakımak istediğini farzediyorum. sonuçta adalet ve özgürlük binlerce yıllık savaşlardan sonra kazanılan dünyadaki en değerli şeydir. erdem, ahlak ve öz saygı her insanda bulunur. sen de bunların bulunduğunu düşünüyorum. umarım senin hakkında fazla bir beklentiye girmiyorumdur? sonuçta fazla beklenti de insanları hayal kırıklığına uğratır.

  ama bak şimdi sevgili kardeşim, senin önünde 2 yol var. 1. yol seni zengin yapabilir... kazandığın o paralarla ne yapacaksın? belirli bir süre yaşayacaksın. ve evet sadece belli bir süre için. ondan sonra.... bu günlerden yıllar sonra yaşlı bir adam olarak yatağında yatarken, bellki de üzüntülü bir ifadeyle son bir şans diyeceksin... sadece son bir şans için dua edeceksin belki. keşke geri dönebilsem ve adaletli maçlar yönetip milyonlarca insanın hakkına girmeseydim diye pişman olacaksın. gel bunun farkına var ve adaletli bir maç yönet bu akşam* ve de kimseyi kayırma ne görüyorsan onu çal. inancını bilmiyorum ama inandığın bir şeyler vardır diye tahmin ediyorum. adaletli olduğun sürece inancın doğrultusunda kimseye hesap vermek zorunda değilsin. kula kulluk etmene gerek yok. onurlu olmak, erdemli olmak büyük bir hazinedir ve senden bu hazineyi arzulamanı bekliyorum. adaletli maçlar yönet gelecekte pişman olacağın şeyler yapma. sana içten ve samimi bir tavsiyedir bu yazdıklarım.

  ve şu sözleri unutma,

  "eden kendisine eder. yapan, bulur ve çeker.
  unutma! kazanmak* koca bir ömür ister.
  kaybetmeye* ise anlık gaflet yeter."