• 5120
    geçmiş yıllarda stadyum özlemi çekerken fenerbahçeli arkadaşlarımla konuşurken eski ali sami yen kaç kişilik? yeni stadyumu dolduramazsınız gibi tahminler vardı.
    25 bin kişilik eski ali sami yen, 15 bin civarında bir ortalama seyirciyi konuk ediyordu. ben ise 52 bin kişilik stadyumun bugün için yetse bile önümüzdeki yıllarda yetmeyebileceğini söylüyordum. arkadaşlarım saraçoğlu güzellemeleri yaparken 10 sene sonra haklı çıkmanın gururunu yaşıyorum. o arkadaşlarım hala saraçoğlu güzellemelerine devam etsinler.
    ayakta maç izleme zaten futbol geçmişimizde var. inönü stadyumunda o tarz maçlar yapılmıştı. herkesin örneklediği dortmund yine eski adıyla wesfalen şimdiki adıyla signal iduna park kale arkalarını bu şekilde pazarladı.
    ac milan, barcelona, real madrid kalibresinde takımların stadyumlarına baktığımızda 80 bin kişi kapasitenin üzerinde olduklarını görüyoruz. ulaşımın iyi organize edildiği ortamda maç izleme keyif haline gelir. insanlar 3 saatte evine varırsa bunun adı işkence oluyor. altyapı ve ulaşımı iyileştirirsek full kapasiteye yakın maçlar görürüz.

    stadımız hakkında benim rahatsız olduğum ufak bir sorun ise kombine sahibinin maç seçmesi. türkiye kupası maçında stadyum %10 doluyor. bunun da bir şekilde çözülmesi gerekiyor. bilet devri olsa da kupa maçına gitmek isteyen az oluyor.