• 16510
  başakşehir klübü tarafından abdurrahim albayrak ile ilgili yapılan açıklama

  kulübümüz ve yönetim kurulu başkanımız sayın göksel gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin ‘sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma’ eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı kanun’a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur. bu başvuru üzerine istanbul cumhuriyet başsavcılığı’nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 tl idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

  ilgili yönetici, hatırlanacağı üzere “bildiğim bir çok şey var. bana söylenen çok şeyler var. zamanı geldiğinde paylaşacağım” demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. ilgili yönetici, kendisini suçlu bulan istanbul cumhuriyet başsavcılığı’nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir.

  istanbul başakşehir futbol kulübü olarak, türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz.

  kamuoyuna saygıyla sunarız.

  bir gün sonra oyuncusu ile alakalı hapis kararı çıkıyor. ilgili kişi hakkında açıklamayı nasıl yapacaklar merak ediyorum doğrusu.