• 1
  https://bilardisimo.com/

  bilardismo carlos bilardo'nun oyun sisteminin arjantin topraklarındaki adı...
  menottismo'nun zıttı olarak anılır ve arjantin'e iki farklı zamanda iki dünya kupası kazandıran teknik direktörlerin (carlos bilardo ve cesar luis menotti) felsefelerine işaret eder.

  tabi ki bir üçlü savunma hayranı olarak sitenin adını bilardismo'dan araklayacaktım.
  bu sitenin kurulmasındaki asıl amaç kendime ait yazıları bir yerde toplamak değildi. eğer olur da bir gün burada "sözlük sevinme duvarına" baba oldum diyebilirsem o can'a bir miras bırakmaktı.

  miras diyorum çünkü, hayal ettiğim şeyi gerçekleştirebilirsem 30 yıllık futbol tarihini burada https://bilardisimo.com/
  da yazmak istiyorum. en ince ayrıntısına kadar veremem belki ama ucundan kıyısından dokunurum diye düşünüyorum. bu hayalimin gerçekleşmesi için yardımını esirgemeyen insanlar var ki hepsi ile arkadaş olduğum için gurur duyuyorum...

  özellikle kendi başıma dokunamayacağım insanlara dokunmamı sağlayan sultani124 olarak aramızda olan sevgili ılgaz çınar'a çok teşekkür ediyorum. bu almanak olacaksa en çok onun katkısıyla olacak..

  sitenin hayata geçmesinde engin yazılım bilgisini kullanan titirez'e ayrı teşekkür ederim.
  abuk sabuk tüm isteklerime "tamam abi" dediği yetmiyormuş gibi romanya ligini yazmayı da kabul etti. evet evet romanya ligini haftalık yazacak... elvir koljic hayranlarına duyurulur. *

  bu arada hemen şunu ilave edeyim.
  bu bir dergi değil. bu bir blog... bir kaç futbol sever adamın haftalık panoramalar yaptığı, bazı maçların detaylarına indiği, izlenmeyen ligler hakkında bilgi verdiği ama en çok bir tarih sayfası olması için çaba sarf edeceği bir yer.

  haginin topuğu'na ayrı bir parantez açayım. bu yolda serie a'nın nerede gizli kalmış yeri varsa ortaya çıkarıp yazacak olması heyecanlandırıyor beni... arada wanda nara'ya sayıp sövüyoruz birlikte. içimiz yağları eriyor.

  sonuç olarak ;

  sözlükten ayrı bir oluşum değil bu..
  standart bir blog da değil. tarihe atılmış bir çentik... bir miras bırakma kaygısı... bir fark yaratma çalışması... umarım başarabilir ve sizler tarafından beğenilir.

  iyi okumalar...

  dip not : sitede kullanılan tüm görseller ve istatistik verileri wyscout'tan alınmaktadır.