• 4157
    geçmiş hatalardan ders çıkarma konusuna tamamım ama şunu kabul edelim geçmiş asla değiştirilemez. geçmişe gidip gomis'i satmayıp hayatımıza devam edemiyoruz. satmasaydık bugün ne durumda olurduk sorusuna cevap vermek imkansız çünkü unreal bir durum. öyle bir şey asla gerçekleşmeyecek ve asla gerçekleşmeyecek şeyler hakkında yorum yapmak çok zor.

    zaman geleceğe doğru akıyor daima. geçmişe akan zamanı olan bir evrende belki tartışma yapılabilir ama bu evrende geleceğe doğru gidebiliyoruz ancak. ve bu nokta da geçmiş, sadece çıkarılabilecek dersler yönünden değerlendirilebilir. bence öğrendiğimiz ders şu gomis konusuna: asla, asla deme. neden? çünkü zam vermem demiş olabilirsin ama bu kararını değiştirebilirsin. özel bir oyuncu ise bunu idare etmelisin. diğer öğrendiğimiz ders ise, "yerine bir oyuncu koymadan elindeki oyuncuyu asla satma" benim ilk aklıma gelen edindiğimiz dersler bunlar.

    artık geleceğe odaklanıp bu hatamızı gelecekte düzeltmeliyiz. geçmişte takılmamalıyız. süper futbolcuydu çok severdim ayıla bayıla izlerdik ama buradaki en büyük hata bence gomis'in gitmesi değil, gomis'in gidişyle oluşan boşluğu doğru ismi ile dolduramamak. hatta ilk etapta hiçkimseyle dolduramamak. çünkü hayatta ayrılıklar var önemli olan nasıl ayrıldığın ve yerine kimi koyduğundur nacizane düşüncem.