• 555
  ne kadar yazarım bilmiyorum ama öncelikle bir özet geçmek isterim:

  öncelikle para harcadığımız oyuncularla başlamak istedim. toplam bedel. 6.8mil€.
  christian luyindama 5mil€'yu verip kendisinin bonservisini alarak döneme aslında başlamıştık. açıklanma süreci uzun sürdü, zaten takıma uyumu ve taraftara kendini sevdirmesiyle çok mühim bir oyuncuydu. üstelik ileride yüksek bonservis değerleri kazandırabilecek bir oyuncu belki rekoru kendisi kırar bilemiyorum. hakkında hayırlısı.
  jean michael seri 1.5mil€ kiralama bedeli 18mil€ opsiyonuyla kadromuza kattık. kesinlikle ligin üstünde bir orta saha ama kampta izinli olması takımla çalışmalara geç başlaması gerekli yüklemenin kendisine yapılamamış olması bir soru işareti oluşturuyor, en azından ligin ilk 2-3 haftası için. kendisi çok değerli bir oyuncu ama inanılmaz hayaller kurup sonra üzülmeyelim beklentiyi kendi seviyesinde tutalım. takıma katılabilecek ve uyum yakalayabilecek en ideal orta sahalardan biri kendisi, umarım çok iyi değerlendiririz kendisini.
  valentine ozornwafor bu sene beni heyecanlandıran, gelecek seneler için iyi bir yatırım olan stoperimiz. maliyeti 300b€. tertemiz oyuncu aldık kesinlikle bonservisinden bir şeyler kazanacağız. takım ve geleceği için çok iyi bir transfer ama pişmesi, oynaması lazım. yurt dışına kiralanmasını canı gönülden isterim, oynatılmak şartıyla.

  gelelim bonservis bedeli ödenmeyen oyuncularımıza:

  ryan babel hazırlık kampında ve hazırlık maçlarında gördüğüm kadarıyla takımda bulunan en profesyonel oyuncu kendisi. kendisi oyun zekası olsun, pozisyon bilgisi olsun, teknik ve taktik özellikleri olsun en iyi transfer şu ana kadar bu sezon yapılan. takıma katıldığı için mutluyum.
  jimmy durmaz açık söylemek gerekirse daha önce izlediğim zaman takımda olmasını istediğim bir oyuncuydu. kendisini piyasası her zaman var 30 yaşında ve beklentimin üstünde bir yetenekle takıma katıldı. rotasyonla süre bulup iç saha maçlarında 11'de göreceğimizi düşündüğüm bir futbolcu. kulübe için çok önemli bir isim ayrıca.
  sener özbayrakli açıkçası kendisinin gelmesi sonucu mariano'nun gideceğini düşünüyordum ancak öyle olmadı. 29 yaşında henüz. sağ bek rotasyonu için iyi bir oyuncu. kendisine süre bulacaktır. mariano için ise ileriye atılabileceğini düşünüyorum. kulübeyi güçlendiren ve takıma rekabet katabilecek bir yapıya sahip en önemlisi saygılı bir futbolcu kendisi.
  adem büyük açıkçası kendisi her maça çok konsantre olan bir yapıya sahip elinden gelenin en iyisini yapmak istiyor ama bazen bu da ters tepiyor. bordo maçında attığı golle bana yeni bilal kısa'yı mı bulduk acaba dedirtti. kulübeye yapılan bir transfer olduğu için gayet mutluyum, hamlelerimizi güçlendiren bir kişi olacaktır. kilidi açmayı sağlayabilir.
  okan kocuk yedek kaleci eksikliğimizi doldurabileceğini düşünmekle beraber genç olmasından dolayı da mutluyum açıkçası. başarılı olmasını isterim. topu çelmek yerine tutmayı hedeflerse daha güvenli oynayacağını düşünüyorum. muslera'nın elle kontrollerinden bir şeyler kapar umarım.

  tam 8 transfer yapmışız şimdiye kadar bu da güçlü bir kulübe ve rotasyon demek. gelelim eksiklerden birine pır pır kanat oyuncumuz yok malesef e bu eksikliği nasıl kapatıyoruz emre mor ile. umarım emre takımda çok başarılı olur bonservisini alıp para kazandırarak takımdan ayrılır. çünkü kendisinden gelebilecek her kuruşa ihtiyacımız olacağı aşikar. al-parlat-sat sistemini benimsemeye devam etmeli mentalite edinmeliyiz, en azından mali açıdan düzlüğe çıkana dek.
  gelelim bir diğer ihtiyaç forvete, diagne taraftara küsmüş, taraftar diagneye artık bir çıkmazın içindeyiz. yönetim sağ olsun falcao falcao dedi artık falcao altı bu taraftarı kesmez malesef, umarım bir terslik çıkmadan imzalarız. geciken her gün hem takıma hem yönetime hem de taraftara zarar.
  diğer eksikliğimiz orta saha. seri ile oynayacak bir oyuncu henüz bulamadık hatta isim bile geçmiyor. benim gönlümden geçen diagne'nin satışı sonrası bonservisiyle gelecek bir scout transferi. oyunun iki tarafını oynayabilen bir oyuncu olmasını isterim ama takımın defansif anlamda eksiklerini giderebilecek bir oyuncu olması da takıma ekstra pozitif hava katar. %55-60 defans %45-40 ofans oynayıp pas oyununa dahil olsa bizim için yeter. gelelim bir diğer unsura yerli bir stopere ihtiyacımız olduğu maalesef ortada, marcao-luyindama ikilisi fazla güçlü kalıyorlar lige ve sarı kart görme yönünden biraz riskli bir durum bu. ceza olasılıkları ve hafif sakatlanmalar için yerli bir stoper rotasyona gerekiyor. ozan kabak gibi bir fırsat alt yapıya da denk gelecektir ama yine de rotasyona bir stoper katılması şart.

  genel hatlar olarak kulübe iyi yönlü etkilendi. yapılacak transferler gerçekleşene kadar hala eksiklerimiz bol. henry onyekuru yapılması istenen bir transfer çünkü pır pır oyuncu lig için her zaman bir avantaj ama emre morla bu da giderilebilir. onyekurunun takıma katılacağı varsa 25-30 ağustostan önce olacağını düşünmüyorum. yönetim geçen dönemden dersler almışa benziyor ve yüksek maliyetlerden kaçıyor(bkz: emre akbaba). yönetimimiz süreci iyi yönetti ve vedat için para bayılmadık, aynı süreci deniz türüç için yönetiyorlar bu da sevindirici. daha güçlü ve organize bir galatasaray olarak sezona girmek için eksikleri gidermek şart, eğer her şey çok iyi giderse mali yapımız da rahatlayacak ve rakiplerle aramızı açma şansımız artacaktır. güzel bir yaz transfer dönemi geçirdiğimiz aşikar.

  edit: imla