• 495
  en baştan söyleyeyim yazacaklarım kendi kişisel düşüncelerimdir. bu transfer döneminde falcao'nun gelmesini istemeyen arkadaşları çok iyi anlıyorum.
  kimisi samatta'yı ister, ben mesela lebogang mothiba'yı veya silas wamangituka'yı isterdim. diğer taraftan gerçekçi bakacak olursak diagne gitmedi, orta sahamıza iyi bir 6 numara lazım ve eksi 2.2 m eurodayız.
  samatta'yı veya mothiba'yı nasıl alacağız? ki elimizde iyi antreman yese 20 golü rahat rahat görecek bir diagne var.
  şu an kiralama ücreti ödeyerek morgan schneiderlin'i alabiliriz.
  yani toplam 4 m euro gibi bir eksi bakiyede oluruz. diyelim diagne'yi sattık ve elimizde 10 milyon euro kaldı. bonservissiz falcao'yu alsak ve bu parayı 6 numara mevkiisi için kullansak daha iyi olur.
  çünkü zaten seri kiralık, yanına bir kiralık adam daha aldığımız zaman 2020-2021 sezonu için elimizi kolumuzu bağlamış oluruz.
  ama falcao'ya 2 yıllık imza attırıp, eğer satılırsa diagne'den de gelen parayı 6 numaraya kullanırsak gelecek sezon için sadece seri'nin yerini doldurmak gibi bir sorunumuz olur, ki fulham premier lige yükselemezse kiralama şansımız yine artar.
  velhasıl bonservissiz falcao bize bir değil, 2 adım atma şansı kazandırır.
  bu arada fernando'nun transferinde sosyal medyada "banega'yı alacakken, monchi'ye fernando'yu kaptırdılar" gibi şeyler söylendi. galatasaray spor kulübü tarihinin en iyi transfer işlerinden birini çıkarmıştır.
  32 yaşındaki fernando'yu 4,5 m euro'ya satıp, o bölgeye çok daha iyi adamı 1,5 m euro bedelle kiralamıştır. ve oyuncusunu satmak zorunda olan monchi'yi ortada sıpa gibi bırakmıştır.
  biz artık oraya seri'yi aldık ve banega'yı almasak da olur ama monchi alabileceği en az 6 m euro bonservisi kaçırmıştır.