• 136
    genç oyuncular transfer edilirken ödenen ücret, şuan ki mevcut haline değil de potansiyeline ve gelecek açısından gelişme kaydetme olasılığına göre verilir. bizim çok övdüğümüz, üzerine titrediğimiz, atalay babacan, yunus akgün, gökay güney, recep gül, celil yüksel gibi oyuncularımız eljif elmas ile yaşıt sayılır. bizim başımızda fatih terim gibi gençlere önem biri ve fenerbahçe'nin başında ersun yanal gibi sadece anlık düşünen biri varken bile 2018-2019 sezonunda bizim bütün bu genç oyuncularımız aldığı toplam dakikanın çok daha fazlasını almıştır. ayrıca kendi milli takımında da sürekli oynamaktadır.

    bir orta saha oyuncusu olarak, fizik kapasitesi gayet yeterli, topa bomba muamelesi yapmayan ama bunun yanı sıra pozisyon almada sıkıntı yaşayan bir orta saha oyuncusu. yani olumsuz özelliklerini geliştirebilirse bizim bile tahmin edemediğimiz bir oyuncu haline gelebilir.

    abartıldığı kadar kötü olmayan ve fenerbahçe'nin elinde tek para edecek oyuncu. eğer fenerbahçe bunu satar ve yerine yine kiralık oyuncuları getirirse, 2020-2021 sezonunda daha da kötü durumlara düşerler.