• 952
    kendisinin esas mevkisi forvet arkası olmasına rağmen milli takımda ısrarla sol kanatta oynatılıyor. almanya kariyerinde sürekli forvet arkası oynadı bu çocuk ve forvet arkası performansı ile milan'a transfer oldu. milan'da ise gattuso hakan'ı arada 8 numara oynatmasına rağmen genelde ileri üçlünün sol kanadında oynattı. ancak milan hücuma çıkarken sol bek rodriguez hemen hakan'ın bölgesine yerleşiyor. rodriguez'e paqueta destek veriyor ve hakan'da içe doğru katederek kendi özelliklerine daha uygun bir alan buluyor. milli takımda ise arkasındaki hasan ali fazla destek vermediği için sol kanatta hapsoluyor. hakan'ı milli takımda bu rolde oynatarak hem milli takıma hem de hakan'a kötülük ediyoruz.

    milan'ın bu sene çok maçını izledim. ve bu yıl milan'ın ayakta kalan, takıma gerçekten faydalı olan birkaç oyuncusundan biriydi hakan. bu yıl milan'da 4 gol ve 13 asist yaptı. normalde oynadığı oyuna göre attığı gol sayısı ve yaptığı asist sayısı çok daha yüksek olabilirdi. bu konuda biraz şanssızdı. ayrıca gattuso'nun takımda en sevdiği ve güvendiği oyunculardan biriydi bu sezon. bu konuda gattuso'nun açıklamaları var zaten. milan'ın maçlarını izlemeden, sadece istatistiklere bakarak bu adamın milan'da ne işi var derseniz hakan'a büyük haksızlık etmiş olursunuz.

    hakan'ı sevmeyebilirsiniz, oynadığı oyunu beğenmeyebilirsiniz ama bu kadar da yerden yere vurulacak bir oyuncu asla değil. doğru mevkide oynattığın zaman gayet iyi bir oyuncu. karlsruher, hamburg, bayer leverkusen ve milan. adam gösterdiği performans ile basamakları tek tek çıkmış ve buralara gelmiş. kariyerinde pek çok teknik direktörle çalışmış ve her zaman güvenilen bir ilk 11 oyuncusu olmuş. böyle bir kariyeri olan oyuncuya topçu falan değil, çöp, buralara nasıl gelmiş demek bana göre insafsızlık.

    adettendir.
    karlsruher, hamburg, bayer leverkusen ve milan performansı: 299 maç, 68 gol, 77 asist.