• 20448
  1996 yılında takımın başına teknik direktör olarak geçtiği günden bu yana 18. kupası için mücadele edecek gelmiş geçmiş en iyi türk teknik direktör.

  bu arada,

  1996'yı milat kabul edersek eğer ;

  -----> fenerbahçe 5 lig + 2 türkiye kupası + 3 süper kupa
  -----> beşiktaş 4 lig + 5 türkiye kupası + 2 süper kupa
  -----> toplam 21 kupa...

  hoca bu akşam kupayı alırsa 18, 19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı sonrası 19. kupasını elde edebilir. yani arada 2 kupa fark kalıyor ki sezonun açılış maçı akhisar ile süper kupada yapılma ihtimalini göz önüne alırsak 20. kupasını ağustos ayında alıp farkı 1'e indirebilir (hatta gelecek sezon cüneyt çakır'ın dany eyyamı ile çoktan fark bire inebilirdi)...

  dün nevzat dindar basın toplantısında "tepkiler daha çok size gibiydi" diye bir soru yöneltti ya işte o tepkilerin sebebi yukarıdaki izahatını yaptığım durumdur. hoca hiç ayrılmadan 23 sene takımın başında kalsaydı bugün hem genel kupa sayılarında hemde hocanın kişisel kupa sayılarında ne gibi değişiklikler olurdu çok merak etmekteyim.

  bu yüzden faruk süren'e olan nefretim dinmek bilmeyecek.

  yazar notu : fenerbahçe'nin 6 şampiyonluğu gözüküyor 1996 sonrası ama 2010-11 sezonunun şampiyonu benim gözümde trabzonspor olduğu için 5 olarak yazılmıştır.