• 2
  kimsenin başlığına gelip eleştiri yapma huyum yoktur, bu da ilk olacak ama daha fazla dayanamadım.

  arkadaş marcao ve luyindama'nın, ozan ve serdar'ın arkasında kaldığını belirtmiş.

  (bkz: #2641497)

  bu bir düşüncedir, saygı duyarım. belki de o haklıdır.

  ama yazının sonunda öyle bir şey demiş ki işte buna saygı duymam.

  --- alıntı ---

  kısacası elimizde patlayacak gibi duruyorlar. bakmayın bu övücülere. ontivero bir gol attı diye messi ilan edilmişti. burada futboldan anlayacak biri varsa o da benim.

  -- alıntı ---

  arkadaş ironi mi yapıyor diye düşündüm. ancak diğer yorumları da incelediğimde gayet ciddi olduğunu gördüm.

  yazar arkadaşımız serdar aziz ile aynı mahallede büyümüş. yazdıklarında duygusallık ağır basıyor sanıyorum. açık açık söyleyeyim luyindama'da marcao'da serdar'dan daha iyi stoper ve şuana kadar daha faydalı oldular.

  mesele hata yapmaksa, serdar'ın geçen sezon şampiyonluğu alanya'da az kalsın çöpe attığını ne çabuk unuttunuz? yaptığı hataları sıralasam buradan kadıköy'e yol olur.

  ben bu ikiliyi övüyorum çünkü modern futbolun gereklerini yerine getirmeye çalışıyorlar. serdar aziz gibi tekdüze stoperler eskide kaldı. artık kalecilerin bile oyun görüşü iyi olanları tercih ediliyor.

  galatasaray ligde 27 gol yemiş. 21'i ilk yarıda. luyindama ve marcao'dan sonra 6 gol yemiş. sadece bir maçta 2 gol yemiş.

  bunun yanında marcao'nun gelmesiyle oyun kurulumuna katkıda bulunmasını, belhanda'nın çok fazla savunmaya gelerek topu çıkarmak zorunda kalmamasını ve bu sayede performansının yükselmesini söylemiyorum bile.

  arkadaş futbolu en iyi ben biliyorum diye eklemiş ama gerçekten biliyor olsaydı bunu ekleme zahmetine girmezdi zaten. ayrıca alttaki yorumu yapan biri futbolu ne kadar iyi biliyor, şüpheli.

  (bkz: #2641472)

  --- alıntı ---

  dany pokemonunun son gelişmiş versiyonu

  dany
  chedjou
  luyindama

  konsantrasyon eksikliği
  topla riskli hareketler
  maç içinde sık sık oyundan kopma
  dalgınlık

  hepsi var bu adamda tıpkı diğerleri gibi. he canım avrupa devleri peşindeydi 15 vereceklerdi biz 7 milyon euro'ya aldık.

  25 yaşına kadar kongo liginde oynamış adamı hiç bir avrupa scotu keşfetmedi öyle mi ? artık zimbabve 10.ligindem bile adam buluyorlar. luyindama nasıl kaçmış gözlerinden hayret. bizim süper scout şefimiz emre utkucandan ders alsınlar.

  --- alıntı ---

  bu yorum hakkında da birçok şey yazılır ama gerek görmüyorum. biraz at gözlüklerini çıkarmak lazım. şampiyonluk yolunda yıkıcı değil de yapıcı yorumlara ihtiyacımız var.