• 6537
    kendisini dün çok beğendiğimi yazmıştım ki zaten genel olarak özellikle iç sahada etkili oynadığını, tempoyu yükseltmemizi sağladığını ve dikine gitmelerinin bizim için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

    şimdi gelelim başka konuya. dün akşam* belhanda'nın oynadığı oyun belhanda'yı savunan arkadaşları değil, eleştiren arkadaşları haklı çıkarır. bunu ilk yarının sonlarında iyi oynarken de yazmıştım belhanda için. böyle oynadığında bir tarafından istatistik uydurup savunmak için 40 takla atmana gerek kalmıyor işte, eleştirenler de bunu bekliyor. dün ne yaptı belhanda? şut çekti ve gol attı. burada önemli olan gol atması değil, direkt tehlike yaratması. yani golden 20 pas önceki pası attı falan değil. olay yerine geldi ve şut çekti. galatasaray'ın orada oynayan oyuncusunun gol tehdidi olması şart, şart, şart. galatasaray'ın 10 numarasını giymiş bir futbolcunun ilk isabetli şutunu 20. haftada çekme lüksü yok arkadaşım. belhanda zaten adam geçiyor, dikine gidiyor, zaman zaman güzel paslar atıyor ancak bunların sonuca yansıması asıl önemli olan. bak dün denedi denedi 2 tane gol attı, maçı aldı. bunları yapması, yaptığı diğer şeyleri yapmasını engellemedi. umarım böyle devam eder. böyle olduğunda izlemesi de çok keyifli çünkü.

    not: sözlükte belhanda'yı sürekli gömen ve sürekli öven yazarlar var. ben burada genelde sürekli gömen biriymiş gibi yazdım ancak yazılarıma bakarsanız öyle olmadığımı anlayacaksınız. belhanda konusunda 2 tarafta da olmayan biri olarak düşüncelerim bunlar.