• 6530
    çok iyi oynadığı, hatta kazanmamızda en önemli etken olduğu 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçından sonra diyorum ki umarım çok iyi bir paraya sezon sonu satılır. çünkü belhanda bana göre gözün kapalı güvenebileceğin bir adam değil. harika oynadığı bu maçta da yine sarı kartını gördü mesela. çok duygusal bir oyuncu, duygularını kontrol etmekte çok zorlanan bir oyuncu. bu sebeple de kolay kırılan, kolay sinirlenen ve kolay gaza gelebilen bir adam. harika oynadığı trabzonspor maçında bir pozisyonda bizim yarı sahamızda gereksiz yere topla oynadı, peşindeki trabzonlu'dan kurtulmaya çalıştı falan. kendini yorduğuna, sinirlendirdiğine, ayağına aldığı darbeye değdi mi acaba çok merak ediyorum.

    melo da çok duygusaldı ama pek çok insanın atladığı bir nokta var; melo çok sinsi bir oyuncuydu, kurnazdı. ne zaman hakemle oynanır, ne zaman rakiple oynanır bunları çok iyi ayarlıyordu. belhanda ise rakiplerin kendisiyle oynamasına çok müsait bir adam. keşke kendisinde yetenekler kuzey avrupalı bir oyuncuda olsaydı. böyle yazınca da ırkçılık diyorsunuz. almanlar disiplinlidir, japonlar saygılıdır, çinliler çalışkandır... bunlar o toplumlara özgü özelliklerdir ve olumlu olabildikleri kadar olumsuz da olabilirler.

    bize belhanda da giderse belhanda profilinde bir değil iki adam lazım bence ancak belhanda'ya kıyasla daha soğukkanlı, daha istikrarlı oyuncular olmalı bunlar.