• 18954
  geçilsin bazı şeyler...

  finansal fair play cezasından kurtulurken fatih terim diye biri yok, işler iyi giderken fatih terim diye biri yok, ne zaman kriz çıksa ne zaman taraftardan tepki gelse her yerde fatih terim var. gomis gittiğinde, yeri doldurulmadığında kabahat fatih terim'de oluyor. senin takımını kendi sahasında doğruyorlar, kimseler çıkıp ses çıkartamıyor, fatih terim konuşuyor, sorumlu o oluyor. ozan kabak satılıyor, taraftar tepki gösterince, ee kulüpte kararları fatih terim alıyor. fatih hoca yukarıdan cezalı diyenlere karşı, seçimi kazanmak adına hocanın ismini koz olarak kullanmaya çalışanlar, kazandığında da yukarılara yaranmak adına elinden geleni ardına koymayanlar, yedikleriniz yetmedi mi?

  öyle bir mekanizma kurulmuş ki kulüp içinde, sosyal medyaya sürekli hesap enjekte ediliyor. dursun özbek döneminden beri, içerideki bu organizasyon devam ediyor. ve kulübün menfaatlerini gözetmeksizin, tıpkı gs tv'de elini kolunu sallayarak taraftara dayılanan üç kuruşluk insanlar gibi sadece kendi menfaatlerini korumak adına hareket ediyorlar. ikilik yoksa, işler tıkırındaysa canım fatih hoca diyen bu grup, en ufak kaosta taraftara fatih terim yemini atıyor. yem de hep aynı raftan çıkarılıyor: ''takımda fatih hocadan izinsiz hiçbir şey yapılamaz, sorumlu fatih terim'dir.''

  herhalde dünya üzerinde, bir kulüpteki tüm yetkilere sahip olup da kendi kendini ''forvetsiz bırakacak'' bir teknik direktör daha yoktur. yine herhalde kimse devre arası gibi transfer yapmanın en zor olduğu dönemde önce ndiaye sonra ozan, en önemli oyuncularını kaybetmeyi isteyecek kadar mazoşist değildir.

  kendisinden izinsiz kuş uçturulmadığı iddia edilen fatih terim, fenerbahçe maçı sonrası yönetime gidip, ''sakın kimse bu haksızlığa ses çıkartmasın, herkes beni kurban olarak öne atsın ve kimse de çıkıp bana destek olmasın'' mı demiştir?

  enjekte hesapların söylediğine göre, yarı tanrı yetkisine sahip fatih terim, iki haftada bir futbolcuları hakkında çıkan iftira dolu, akıl çelici ve performans düşürücü haberlere neden engel olamamıştır? aynı fatih terim, muhabirlerin fotoğrafını bile çekemediği florya'dan, gomis'in maaşının kuruşlarına kadar duyulmasını ne hikmetse engelleyememiştir.

  birilerinin tek övünç kaynağı finansal fair play cezasından kurtulmak onlara fatih hocanın armağanı. hani sezon ortası adamın elinden ndiaye'yi alıp ''ya hocam sen yaparsın bir şeyler ya'' diyerek dımdızlak bıraktığınız adamın bin bir sıkıntıyla kazandığı şampiyonluk. yine oldu bittiye getirip, yangından mal kaçırırcasına hocanın elinden kaçırdığınız ozan da onun eseri. siz olmasanız da fatih terim büyük ama fatih terim yoksa siz bir hiçsiniz... aylardır süren, galatasaray tarihinin en rezil transfer süreçlerinden birinin sorumlusu fatih terim değil, onu yarı yolda bırakmayı bir felsefe haline getirmiş kişilerdir.

  evet, fatih hocayı üzeni üzeriz...