• 4
    bir sürü şeyi ücretsiz izlemek için kurulmuş illegal platform.

    ben anlamıyorum neden izlediğimiz/ dinlediğimiz içeriklere, aldığımız hizmete para vermeyi tercih etmiyoruz? hadi öğrencisindir, durumun yoktur falan neyse. ciddi bu olayı tırmalayan, kovalayan insanlar var böyle yeni yeni yerler arayan falan.

    abi yapmaktan keyif aldığın bir şeyin de parasını öde yani. aman para ödemeyeyim, aman reklam izlemeyeyim. kim ne kazanacak peki? izlerken keyiften öldüğün blutv dizisine para kazandırmayınca o dizi nasıl devam edecek? aman şarkı yapsın diye sayfalarca yazılar yazdığın, yolunu gözlediğin grup spotify'dan youtube'dan para kazanamayınca nasıl bu işle uğraşmaya devam edecek?

    ben mesela bu sene digiturk bize sokmaya çalışınca iptv kovaladım. digiturk'le konuşuldu anlaşıldı devam edildi bi şekilde. şimdi düşünüyorum eğer digiturk'ten koparsam maç da izlemicem çünkü aldığım hizmet bu kadar para etmez, ama kimsenin de hakkını yemek istemiyorum. fiyatları makul seviyeye indirmezlerse yere batsın yani izlemicem maç falan mesela. ama bunun alternatifi bu değil bu kesin