• 8726
    bu entarinin okunmasını istiyorum. istek değil mi? istek istektir. *

    cb seçimine girecek adaylar arasında sokak ağzıyla siyaset yapan sadece 1 kişi var, 2 değil. öncelikle bunu belirtelim. 2 kişi var deyip alttan alta "bunlar da aynı bokun laciverti"ne getirmeyelim olayı. yıllardır yapıcı ama ılımlı siyaseti yüzünden kılıçdaroğlu'na yapılmayan kalmadı. sonuç ortada. hoş, onun da hatası genç neslin bugüne dek önünü kesmek oldu ama o da değişime direnemedi ve işler değişti.

    artık dinsizin hakkından imansız gelir sözünün ne demek olduğunu uygulamalı olarak öğreniyor türk milleti. görüldüğü üzere; bu milletinin bakış açısını iyi tespit edemeden bu yola çıkmamalısınız. muharrem ince'nin birçok mitingini twitter'dan yaptığı canlı periscope yayınları ile izledim (malum tv'de sadece bir kişi ve partisinin mitingleri var), semtimdeki mitingine de gittim. adam defalarca kez üstüne basa basa vaadlerini açıkladı. hala bilmeyenler varsa; ohal kalkacak, yargı bağımsız olacak, merkez bankası ve ekonomiyi düzenleyen temel kurumlar özerk olacak, medya tarafsız olacak, kamuda liyakat olacak, bilim esas alınacak, eğitim sistemi düzenlenecek (lisans üstü düzeyde her yıl 10 bin öğrenci yurt dışına gönderilecek), fabrikalar kurulacak, ülkede etkili tüm terör örgütleriyle amansız mücadele edilecek ve biz futbolseverler için de bir vaad eklemek gerekirse; "passolig kalkacak" gibi bir çırpıda aklıma gelen gibi birçok vaadini anlattı ama bu sırada kendisine sokak ağzıyla saldıranların ağzının payını vermekten de geri kalmadı. muhalefet etti. kılıçdaroğlu'nun ota-boka sadece "böyle bir şey olabilir mi ya?" tepkisini vermesi sonrası ince gibi esaslı bir adam resmen umut ışığı oldu milyonlarca ümidini yitirmiş kişiye. bu tepkiye sokak ağzı deyip geçemezsiniz. orada 16 yılda vatanına yapılanları içi kanayarak izleyen milyonların acısı var. böyle bir durumda sadece vaadle peynir-ekmek gemisi yürütemezsiniz. türk milleti altta kalmayan adamları en az vaadler kadar önemsiyor.

    sokak röportajlarını izlerseniz muharrem ince'ye oy vereceğini açıklayanların çok büyük bir çoğunluğu ince'nin vaadlerini oldukça iyi öğrenmiş. yok siz gündemi dünya basın özgürlüğü sıralamasında 180 ülke arasında 155. sırada bulunan ve durumu "çok vahim" olarak nitelenen türk basınından takip ederseniz bunlardan haberdar olmayabilirsiniz. sırf basın da değil, internete de delice bir sansür olduğunu benden iyi bilirsiniz. bilmeyenler de çok uzağa gitmesin, bu sözlükte hangi başlıkta "bu başlık incelemede olduğu için okumaya kapalıdır..." yazısı olduğunu öğrensin sonra bir daha düşünsün.

    sevgiler.