• 6142
    rakiplerinin başarısını küçük görmemesi gereken ve dersler çıkarması gereken taraftardır. ayrıca rakibinin başarısını da küçümsememelidir. beşiktaş çok büyük bir iş yaptı. bizim onların başarısını yermek yerine, o seviyeye çıkmak için uğraşmamız gerekiyor. bizim zamanında ayağımızı çektiler ve kendi seviyelerine indirdiler. nasıl oldu bu en basitinden? terim-aysal kavgası, milli takım ve tabi ki yabancı sınırı. bizim aşağıdakilerden olarak yukarıdaki beşiktaş'a bunu yapmamamız gerekli. yabancı sınırı mesela. asla desteklenmemeli rakip başarılı oluyor diye. rakip mümkünse o seviyesini korumalı ki biz de o seviyeye ulaşmak için uğraşalım, doğruyu bulmak, korumak için çalışalım. grup kolaydı, rakipler tırttı demekle olmaz, olmamalı.

    eski başarılar hepimiz için bir gurur kaynağı ancak an itibari ile rakiplerimizden biri olan beşiktaş bizi tehdit etti avrupa başarısı olarak. yapılmamışı başardılar. bu hem taraftarlar olarak bizi, hem de çıkarları uğruna kulübü oyuncağı gibi kullanan başkan ve yöneticileri gaza getirmeli. yapıcı olursak eninde sonunda kazanırız. potansiyel olarak çok kuvvetliyiz. sadece biz de değil, beşiktaş ve fenerbahçe'de aynı şekilde.

    son olarak, 2017-18 sezonu özelinde futbol takımına sahip çıkması gereken taraftardır. eleştirmeyi öncelik haline getirmemeliyiz. geleceğimiz adına önemli bir sezon içerisindeyiz ve kaybettiğimiz bir şey yok. aksine zorlu olan fikstürü geride bıraktık. sene başından beri en iyi yaptığımız olan işi yapıp gücü bizden az olan takımlara karşı takılmamalıyız.