• 260
    talihsiz ve iğrenç bir saldırıya uğramış amedspor oyuncusu.
    "duyarlı bir vatandaş sahaya inip cezasını kesiyor." vatandaş kim? hangi güçle cezasını kesiyor? suçlu olup olmamasını geçtim bunu denetleyecek kişi mersinli bir taraftar asla olamaz, olmamalı. düzgün ve gelişmiş ülkelerde olmaz. deniz naki, bence suçlu değildir. ahmet kaya, selahattin demirtaş ve yılmaz güney'in olmadığı gibi. iyi niyetli, duygusal, çok da bilgili olmayan bir arkadaşa benziyor. lakin konumuz bu değil. size göre bu insanların tamamı-bir kısmı suçlu olabilir. bu, hayata bakış-görüş farklılığıdır. ben, sorunun çözümünde masaya otururum siz silahlı mücadeleyi savunabilirsiniz. görüş farklılığı olmaması gereken konu ise deniz naki'yi yargılayacak olanın basit bir taraftar olmaması gerektiğidir. o taraftar böyle bir güce sahip olmamalıdır.
    "benim muhtarım evde kim ne yapıyor bildirecek, gerektiğinde polis-jandarma olacak." gibi talihsiz bakış açıları gelişmemişliğimizin tezahürüdür.
    saldırana iyi yapmış diyen de ya aptal ya kötü niyetlidir. sonuçlarla değil sebeplerle, pratiklerle değil teorilerle duygularla değil mantıklarla yaşamalı.