• 3988
  kimsenin bir cacık olmaz bundan dediği yasin öztekin'i sezonun en kritik adamı haline getiren, takımdaki arkadaşlığı arttırarak takımı şampiyonluğa götüren teknik direktörümüzdür. arkadaş adamın ne vizyonsuzluğu kaldı, ne para seviciliği.

  adam takım içi dengeler diyor. diyecek tabii. ne diyecek bana gidin dünya yıldızlarını alın kulüp batarsa batsın mı diyecek.

  takıma sneijder'den daha kariyerli bir adam istemiyor belki ne biliyorsunuz. haklı da bu isteğinde. çünkü takımın lideri sneijder ve bunu geldiği günden beri söylüyor.

  başkalarının egosuna sahip olsa idi melo'yu çoktan gönderecekken, melo'ya sahip çıkan da kendisi. şahsi görüşüm keşke çıkmasaydı yönünde ama adam sahip çıktı sonuçta. takıma bağlamak istiyor adamı.

  şimdi gelelim yerli seviciliğine.

  e be kardeşim senin kadronda minimum 14 yerli futbolcu olmak zorunda mı türkiye süper ligi için? evet zorunda.

  e şampiyonlar ligi kadrosuna vereceğin listede ülkede yetişmiş en az 8* , kendi altyapından yetişmiş en az 4 oyuncu * zorunluluğu var mı? var.

  peki zamanında sözleşmeleri hamza hoca mı yaptı? hayır.

  türkiye liginde yetişmiş kaç tane adam var maliyeti burak'tan, selçuk'tan düşük ve onlar kadar kaliteli? burak yılmaz'ı sevmeme rağmen yok kardeşim yok. bu oyuncuları küstürmemek zorunda bu adam. ne dicek bu herifleri ben göndermek istiyorum ama el mahkum oynatıyorum mu diyecek ne diyecek?

  gelelim sabri sarıoğlu'na. tarık, veysel, salih vb oyuncuların performansını gördük. ayrıca yukarıda söylediğim 4 oyuncu altyapıdan çıkarma zorunluluğun var. e sayalım bu adamlar kimler. semih kaya, sabri sarıoğlu, eray, emre çolak, emre can coşkun, aydın vardı gitti. başka adam var mı? kardeşim adamın sözleşmesinin uzatılmasını elbette isteyecek. çünkü şampiyonlar ligi kadrosunda ihtiyacı var bu adama. ha gönül ister ki altyapıdan gerçekten ışık veren bir adam olsa da onu alsa kadroya da yazdırsa.
  ha yabancı bir sağ bek istemiş midir? bence istemiştir ve bence çalışmalar devam ediyordur. ama doğru zamanda doğru şartlarda olması lazım.

  peki ya bilal kısa? kardeşim bilal kısa dediğin adam kadro derinliği için alınmış adam. yıllık ücreti de öyle üst düzey değil. maç başına ağırlıkla bir sözleşme. evet türkiye liginde bonservis bedelleri, yıllık ücretler yavaş yavaş düşecek ama alışkanlıklar birden bire terkedilmiyor. bilal kısa bence mantıklı bir hamledir.

  bir tek eleştirebilecğeim nokta jem karacan transferidir. bence de anlamsız bir transferdir zira yedekte ibrahim coşkun vardır. ama bu noktada da kendisine çok kızmam.

  kısacası adama vizyonsuz diyorsunuz da kardeşim bu adam akhisar belediye gibi bir takımı süper lige çıkarıp, avrupa kupalarını zorlamış adam. bakın akhisar belediye diyorum. senin bu kadronla şampiyonlar liginde yarı final, final zorlaman gibi birşey bu.

  bu adamı herkes fatih terim yetiştirdi diye düşünüyor, öyle lanse ediyor ama işin aslı öyle değil.

  hamza hamzaoğlu'nun hocası karl heinz feldkamp'tır.